TR Doktor

Uzm. Dr. Burak BURSALI

Dahiliye - İç Hastalıkları

Dahiliye - İç Hastalıkları branşında AKSARAY ilinde Özel Aksaray Hastanesi kurumunda görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

ÖZEL AKSARAY HASTANESİ AKSARAY MERKEZ

Verdiği Hizmetler

Dahiliye DiyabetTiroidGuatrİnsulin direnciKolesterolRomatizmal hastaliklarTansiyonKansizlikAnemiIltihapli romatizmaGutBöbrek hastaliklariKaraciğer yağlanması Karaciğer hastaliklariSirozGastritMide ve yemek borusu hastaliklariPnomoniBarsak hastaliklariPankreas hastaliklariSafra taslariEndoskopiKolonoskopiÜlser KabizlikIshal Üst solunum yolu enfeksiyonlariSinuzitParazit hastaliklariEnfeksiyon hastaliklariBrusellaAstimBronsutKOAHidrar yolu enfeksiyonlariKanama bozukluklariKan hastaliklariKanser taramaKalp hastaliklariKalp yetmezligikanser hastalıklarıparatiroid hastalıkları

Sorular ve Cevaplar

morluk oluşuyor vücudumda kendiliğinden morluk oluşuyor sorun tam olarak ne olabilir
Uzmanın Cevabı: Tabi yaşınız ve cinsiyetiniz de önemli. Çünkü her yaşta olan morluklar farklı yorumlanabilir. cilt altı basit kanamalar olabilir. buna yönelik ilk olarak morlukların görülmesi, hekim tarafından kanama bozukluğuna yönelik sorgulama yapılması, aile öyküsü, ilk aşama kanama testleri olan hemogram, aptt, ptz ve kanama zamanı gibi testlerin yapılması gerekir. geçmiş olsun.
bacak ve kollarımda kaşıntı çok kötü durumdayım kanıyor kabuk bağlıyor tekrar kaşınıyor B12 vitamini 185 çıktı bununla ilgisi varmıdır siz yardımcı olurmusunuz dayanılmaz oluyor tireye gelsem yada yönledirirmisiniz cidiyeye gittim bi işe yaramıyor krem ve haplar şimdiden teşekkürler.
Uzmanın Cevabı: b12 düzeyinde hafif düşüklük bu seviyede şiddetli kaşıntı yapmaz genellikle. ciddi kaşıntı durumlarında mutlaka karaciğer testleri, kolesterol düzeyleri, kansızlık veya kan yüksekliği, kan mineral ve elektrolit seviyeleri ve tiroid testlerini görmek gerekir. eğer bu testlerde anormallik yoksa cilt ve kanda alerji testleri yapılıp bir an önce tedavi başlanması gerekir. geçmiş olsun.
Dil şişliği ve bembeyaz olusu Benim dilim şiş olduğundan dolayı ne yemek yiyebiliyorum ne de icebiliyorum ayrıca dilim şiş olduğundan dolayı konuşamıyorum
Uzmanın Cevabı: Öncelikle geçmiş olsun. dilde şişlik ciddi alerjik reaksiyonlarda, özellikle ağrılı ve kırmızı dil ve şişlikte ise vitamin b12 eksikliği, demir, çinko eksikliği gibi nedenlerde olabilir. tabii birçok boğaz kaynaklı üst solunum yolu enfeksiyonları da bu duruma sebep olabilir. belirttiğim tetkiklerin yapılması ve mutlaka boğaz muayenesi olmanız gerekir.
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Akademik Geçmişi

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Sertifikalar

Mesleki Kariyer

İSTANBUL CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ (2003-2009)

İSTANBUL OKMEYDANI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ  (2010-2015)

ORDU AKKUŞ DEVLET HASTANESİ  (2015-2016)

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ  (2015-2019)

ÖZEL AKSARAY HASTANESİ  (2019-...)

Uzmanlık Alanları

Dahiliye - İç Hastalıkları

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar

Hastaların Uzm. Dr. Burak BURSALI İçin Yaptığı Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin