TR Doktor

Seçmiş olduğunuz branşı ilgilendiren uzmanlara sorunuz iletilecektir.


Soru Ara


Son Cevaplanan Sorular

Çapraz bağ ve menüsküs yırtığı Merhaba hocam ön çapraz bağım kopuk ve menüsküs tede yırtık var yaşım 43 aktif olarak yürüyüş ve bisiklet biniyordum.Şimdi yapamıyorum. Ne yapmam gerekir.

Op. Dr. Kadir GÜLNAHAR: Yaşınız genc ve aktif bir bireyseniz ön çapraz bağ ameliyat ı olmanızı öneririm

Özel hastaneden yonlendirildim ama randevu vermiyor Özel hastaneden yonlendirildim ama randevu vermiyorlar illaki önce devlette çocuk doktoru girmesi lazim diyorlar yardımcı olursanız sevinirim

Nefroloji: Editör Notu Yandal Uzmanından Randevu Almak İçin Anadal uzmanı tarafından yeşil listeye eklemesini istemelisiniz MHRS Yeşil Liste Nedir Muayene sonrası takipleri uygun görülen hastaların isimleri “Yeşil Liste” olarak adlandırılan bir listeye kaydedilirler. Yeşil liste kaydı yapılan hastalar 90 gün süre ile ilgili yan dal polikliniklerine; Alo 182, Mobil uygulama ya da internet aracılığı ile randevularını alabilirler.

Endokrine randevu alabiliyormuyuz Endokrine randevu alabiliyormuyuz

Emre GEZER: Editör Notu Yandal Uzmanından Randevu Almak İçin Anadal uzmanı tarafından yeşil listeye eklemesini istemelisiniz MHRS Yeşil Liste Nedir Muayene sonrası takipleri uygun görülen hastaların isimleri “Yeşil Liste” olarak adlandırılan bir listeye kaydedilirler. Yeşil liste kaydı yapılan hastalar 90 gün süre ile ilgili yan dal polikliniklerine; Alo 182, Mobil uygulama ya da internet aracılığı ile randevularını alabilirler.

Bilimsel yayınlarınızda ilgi çeken konular? Bilimsel yayınlarınızda ilgi çeken konulardan hangisini örnek gösterebilirsiniz?

Doç. Dr. Altan DEMİREL: merhabalar güzel sorunuz için teşekkürler, bilimsel çalışmalar hayatımızn bir parçasıdır ve bu yayınlarda omurilik yaralanması sonrası tedaviler ve omurilik felçli hastalarının yürütülmesi yönündeki çalışmalar daha çok ilgilendiğim konulardandır. sağlıklı, iyi günler diliyorum...

Geçmeyen öksürük tedavisi 1 aydır geçmeyen öksürük için ne yapabiliriz..

Uzm. Dr. Osman Gülsever: Öncelikle geçmiş olsun. Bir doktor muayenesinde herhangi bir problem görülmediyse takip etmeye devam edebilirsiniz. Viral enfeksiyonlardan sonra 2 aya kadar öksürük olabiliyor. Ateş ve hızlı nefes alıp verme şikayetleri yoksa takibe devam edilebilir. Öksürük varlığında dikkat etmeniz gereken konu çocuğunuzun genel durumu konforu nasıl. Yeme içmesinde azalma , nefes alıp vermesinde hızlanma var mı? Beraberinde ateş var mı? Koşup oynarken öksürük atakları oluyor mu? Bu sorulara cevabınız hayır ise 10-15 günde bir bir hekim tarafından muayene edilerek takip edilebilir. Mutlak bir ilaç gereksinimi bulunmamaktadır. Burada önemli nokta öksürük devam ettiği süreçte 10-15 günde bir hekim tarafından tekrar muayene edilmesi, öksürüğün şekli, şiddetinde ve sıklığında değişim olup olmamasının irdelenmesidir. Öksürük konusunda genel olarak alınabilecek tedbirler: 1- Bol su içilmesi 2- Yatma saati 2 saat öncesinde yeme içmenin kesilmesi 3- Sigara maruziyetinin sonlandırılması 4- Bal'ın öksürük konusunda poziitif etkisinin olduğu bilinmektedir. 5- Burun temizliğine çok önem verilmesi Bunlara dikkat ediniz ve sizi muayene eden hekiminizin önerilerini dinleyiniz.

Devamı

Branşlar

Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.