TR Doktor

Seçmiş olduğunuz branşı ilgilendiren uzmanlara sorunuz iletilecektir.

Popüler Kategoriler

Soru Ara

Haftanın En Çok Okunanları

Son Cevaplanan Sorular

Adet duzensizligi Hocam benim adet duzensizligim var bir ara duphaston kullandim düzeldi sonra tekrar aynı oldu kesik kesik adetim oluyor tekrar ilac kulanmalimiyim

Op. Dr. Cem AKALTUN: Rahim ve yumurtalık lara ultrasonla bakıp hormon testi yapmak gerekir.

Verdiğiniz Hizmetlere Eğitimde Dahil mi ? Çalışanlarımıza veya bizlere Kişisel Verilerin Korunması ile ilgili eğitim veriyor musunuz?

Av. Alperen İzberk ŞENTÜRK: Evet, hazırladığımız eğitici sunumlar ile sizlere eğitim hizmetini de sağlıyoruz. VERBİS’e kayıt olurken hasta bilgilerini devlet ile paylaşıyor musunuz? Hayır, VERBİS’e sizleri kaydederken hastaların bilgilerini Kurum’a aktarmıyoruz. Kurum’a sadece üst başlık olarak hangi verilerin, ne amaçla, toplandığını, kimlere aktarıldığını ve bilgilerin ne kadar tutulduğunu belirtiyoruz.

KVKK İşlemleri kapsamında Hangi bilgileri paylaşmamız gerekiyor Merhabalar, hastalarımın bilgilerini sizler ile paylaşmak zorunda mıyım?

Av. Alperen İzberk ŞENTÜRK: Hayır, bizler ile hasta bilgilerini/verilerini paylaşmıyorsunuz. Bizler sadece bilgileri üst başlıkta topluyoruz. Örneğin hastanın adını-soyadını, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını ve belirtisini kaydediyorsunuz. Bizler de dokümanlarımızda kliniğin “ad-soyad, T.C kimlik numarası, kan bilgisi” gibi verileri işlediğini belirtiyoruz. Profilimdeki Linke tıklayarak formu doldurursanız ayrıntılı bilgi iletilecektir

Adet gecikmesi Merhaba hocam ben normalde ayın 26 nda adet oluyorum ve bugün ayın 2 si ben hala adet görmedim. Bundan 15 gün önce doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. Acaba doğum kontrol hapıni yanlış zamanda kullandığımdan dolayı adetim gecikmiş olabilir mi lütfen hocam bu konuda bilgi istiyorum sizden.

Op. Dr. Cem AKALTUN: Doğum kontrol hapını yanlış kullanmaktan adet gecikebilir. Öncelikle gebelik olmadığına emin olmak için test yaptırmanızı öneririm.

Rahim filmi Merhaba hocam rahim filmini c kollu alet ile mi çekiyorsunuz

Op. Dr. Cem AKALTUN: Evet

Devamı