TR Doktor

Uzm. Dr. Mustafa Karakan

Algoloji, Akupunktur, Anesteziyoloji ve reanimasyon

Algoloji, Akupunktur, Anesteziyoloji ve reanimasyon branşında GAZIANTEP ilinde kendi muayenehanesinde görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Mustafa KARAKAN Sağlıkli Yasam Merkezi, Mücahitler Mahallesi, 27090 Şehitkamil/Gaziantep
ANKARA ADRES: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2816. Sokak No:4 06810 Çayyolu, Çankaya / ANKARA

Verdiği Hizmetler

Ağrılarla Mücadele Akupunktur Baş Ağrısı Bel fıtığı Boyun Ağrısı Boyun Fıtığı Detoks Dirsek ağrısı Diz Ağrısı Fibromyalji Fito Terapi Karın Ağrısı Klinezyoloji Manuel Terapi Migren Nöral Terapi Omuz Ağrısı Ozon Terapi Prolo Terapi Refleksoloji Sırt Ağrısı Vegatest Zona Zoster

Sorular ve Cevaplar

Bel fıtığı Annem de Bel fıtığı var lazer tedavisi yaptırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz
Uzmanın Cevabı: Bel fıtığında neden tespit ederek, ortadan kaldırılmasına yönelik girişimsel (iğneler- Nöralterapi, ve proloterapi) ve kök hücre (CGF-PRGF) tedavileri uyguluyoruz. Lazer tedavi yaptırmanızda sakıncası olmaz, kısmi de olsa yarar olur. Şifa diliyorum
Geniz akıntısı öksürük ve kusma Merhaba,benim 5 yıldır devam eden başlarda kuru olan, yaklaşık üç yıl önceki hamileliğım ve doğumdan sonra yoğun balgamlı öksürüğüm , bu öksürükle birlikte kusmam var.balgamım şeffaf ya da beyaz ve yapışkan oluyor ve balgamı genelde kırmayla beraber çıkarabiliyorum.Bu durum hayatımı çok zorlaştırıyor.Bunun tedavisi mümkün müdür?yardımcı olursanız çok sevinirim.
Uzmanın Cevabı: Tedavi mümkün olacak bir durum, muayene sonucu bir neden tespit edilirse kısa sürede yanıt alırız.
panik atak Merhaba doktor bey panik atak la ilgili çalışmanız var mı?
Uzmanın Cevabı: merhabalar, Panik atak dediğimiz sorun aslında hastanın nefes almakta sıkıntı duyması ve kalbinde sıkışma,i çarpıntı gibi durumlar. Bunların muayenesinde organik bir durum tespit edilmeyince psikolojik olarak değerlendirilerek Panik atak teşhisi konuyor. Bu durumda da yapılan tedavi daha çok psikotik ilaçlarla yapılmaya çalışılıyor. Başlangıçta faydalı olsa da tedavi daha sonra yetersiz kalıyor. Bu nedenle bu durumların nedenini detaylı incelenmesi ve nedenin ortaya konması durumun tedavisini sağlayacaktır.
Fibromiyalji Merhabalar ben 6 aydir gecmeyen fibromiyalji agrilari cekiyorum bazende cene eklemime giriyor ağrı dr sasirtacak kadar sertlesmus kaslarim ve tutulmalarim var
Uzmanın Cevabı:
Sol yüzde ağrı Mrb hocam benim sol yüzde yaklaşık 4 aydır geçmeyen sürekli ağrı var
Uzmanın Cevabı: Merhaba, Atipik fasial nevralji klasik bakış açısı ile hekimlerimizin de zorlandığı bir durumdur. Üzerine yandaş bazı problemleri de beraberinde çözümlemek zorlaşabilir. Sık bogaz enfeksiyonu (bademcik iltihabı yada dolgunluğu, farenjit), kulak dolgunluğu, çınlama, çene eklemi ağrısı, baş dönmesi, baş ağrısı, boyun tutulmaları-ağrısı ve kas ağrıları gibi yandaş şikayetler de oluşturabilir. Hatta uzak bölgelerden örneğin safra kesesi, mide ve kalın barsak sorunları da yansıma ağrısı olarak atipik fasial nevralji nedeni olabilir. Bu durumda nevralji nedeni olabilecek sorunların özel muayene ve tetkiklerle tespit edilmesi ve çözümlenmesi nevralji şikayetlerinin yanında diğer yandaş sorunlara da çözüm oluşturacaktır. Özellikle diş kaynaklı olabilme olasılığı sıktır. Bu nedenle panoramik diş grafisi(gömülü diş, taşmış kanal tedavileri) ve diş hekiminin, çene eklemi ve dişleri muayenesi ile dişlerde sorun oluşturacak bir durumun olmadığının netleştirilmesi gerekir. Diş hekiminin yapacağı tedaviler sonrası veya beraberinde nöralterapi uzmanın muayene de bulgularına göre uygulanacak nöralterapi injeksiyon tedavileri oldukça başarılı ve kalıcı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Geçmiş olsun dileğiyle.
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

1968 Ekiminde Tarsus/Mersin‘ de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Tarsus’ta tamamladım. 1985 yılında Çukurova Üniversitesinde Tıp eğitimime başladım. 1991 yılında tıp fakültesinden mezun olarak Erzurum Pasinler ilçesinde 2 yıl (1991-1994) mecburi hizmetimi yaptım. 1994 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon ihtisasına başladım. Asistanlığım süresinde anesteziyolji yanında reanimasyon-yoğun bakım hizmetleri ve ağrı tedavileri konusunda eğitimler aldım. Bölgesel anestezi yöntemlerinden Kombine Epidural-Spinal anestezi yöntemi üzerine tezimi hazırlayarak 1998 yılında ihtisasımı tamamladım ve uzman olmaya hak kazandım. 1999 yılında Gaziantep Av. Cengiz Gökçek Devlet Hastanesinde uzman olarak göreve geldim, aynı dönemde bölgede ilk ve tek özel anestezi ve ağrı merkezi “Ağrımer” de özel olarak hizmet vermeye başladım. Daha sonra Gaziantep 75. Yıl Kadın Doğum Hastanesinde görev aldım ve Gaziantep özel hastanelerinde obstetrik anestezi ve analjezi üzerinde özel çalışmalar yaptım. 2005 yılında SEV Amerikan Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon kliniğinde çalışmalarıma başladım. 2006 yılında “Ağrı (Algoloji)-Anestezi” polikliniğini Uzm Dr. M.Ali Elmacıoğlu ile birlikte kurdum. Bu süreçte World Institute of Pain (WIP) ve Türk Algoloji Derneği kurslarına, eğitim çalışmalarına ve kongrelerine katılarak “Girişimsel Ağrı Tedavileri” konusunda deneyimlerimi arttırdım. Değerli eğitmen hocalarımdan ve arkadaşlarımdan birebir uygulama eğitimleri, alma fırsatı yakaladım. Yaptığım “Girişimsel Ağrı” tedavisi uygulamalarımı ulusal ve uluslararası “Ağrı” kongrelerinde sundum, deneyimlerimi paylaştım. 2005-2013 yıllarında SEV Amerikan Hastanesi Anesteziyoloji- Ağrı (Algoloji) kliniğinde deneyimlerimi hekim arkadaşlarım ve hastalarımla paylaştım. Türkiye'de Nöralterapi (www.noralterapi.org) biliminin kurucusu ve Nöralterapi derneği başkanı Prof.Dr. Hüseyin Nazlıkul'un aday göstermesi ve yönetim kurulunun kararı ile 2011 yılından itibaren Nöralterapi derneğinde eğitmen olarak görev almaktayım. 2013' te keyifle çalıştığım hastanedeki anesteziyoloji ve reanimasyon görevimden ayrıldım. 2014'de hastalarıma daha nezih ve optimum gelişmiş tedaviler sunabileceğim özel kliniğimi kurdum. Halen özel kliniğimde hastalarıma şifa sunma yarışı içerisindeyim. Evli ve iki kız çocuk babası olup, iyi bir aile babası olma çabalarıma devam etmekteyim.

Akademik Geçmişi

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi - Uzmanlık, 1998
Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp, 1985 - 1991

Sertifikalar

Mesleki Kariyer

Gaziantep Özel

Uzmanlık Alanları

Algoloji, Akupunktur, Anesteziyoloji ve reanimasyon

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar