TR Doktor

Soru Ara


Diş Hekimliği Alanında Son Cevaplanan Sorular

Diş kökü kist Merhaba, diş kökünde kis vardı 1 ay önce Kanal tedavisi oldum ve dr başarılı geçtiğini ama kistin alınmayacagini sadece takipte kalınabilir olduğunu söyledi, sabah uyandığımda baskı ve ağrı gibi bişey oluo geçiyor ilk zamanlar yoktu.Ve bu dişe köprü yapılacak .Acaba bir sorun çıkar mı doktor ameliyat etmeme taraftarı!!!

Dt. Simge Alıcı: Lezyonlu bir diş ise bir ay kısa bir süre lezyonunun iyileşmesi için, köprü yaptırmak için kanal tedavisi sonrasında üç ay beklemeniz daha sağlıklı olacaktır. Geçmiş olsun.

Diş etlerime en ufak bir dokunmamda kanamasının nedenleri nelerdir Diş etlerime en ufak bir dokunmamda kanamasının nedenleri nelerdir

Dt. Simge Alıcı: Diş eti kanamaları dişlerinizi sert fırçalanmanız, diş ipini sert kullanmazın veya ağız içerisindeki protezlerinizin yanlış kullanımı sebepleriyle meydana gelir. Bunlara yanı sıra diş eti kanaması diğer önemli nedenleri periodontitis, lösemi, vitamin eksikliği ve trombosit eksikliği gibi hastalıkları nedeni ile oluşabilir. En yakın zamanda periyodontolog ile görüşmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

Şeker hastalarına yapıyormusunuz İmplantı kaça yapıyorsunuz

Öğr. Gör. Sadi COŞKUN: Tabi kontrol altında olan diabet hastalarına implant yapılabilir. Ücretsiz film ve muayene için C Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini arayabilirsiniz 0537 209 85 46.

Kaplama dişin sallanma Sayın doktorum kaplama dişim de sallanma var ne yapmalıyım

Öğr. Gör. Sadi COŞKUN: Merhaba. Ağız içinde görmek daha sağlıklı olur sizin için. Ücretsiz film ve muayene için C Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğini arayabilirsiniz 0537 209 85 46 / Kahramanmaraş.

Çocuk Diş Eti Merhaba Doktor Bey, Bugün çocuğumun (3,5 yaş) yeni çıkmakta olan azı dişinin diş etiyle beraber sallanmakta olduğunu, hatta kopmak üzere olduğunu farkettim. Bu durumda yarın hemen hekime götüreceğim ama öncesinde siizn de fikrinizi almak istedim. Bu durum neden olmuş olabilir ve ciddi bir sorun mu acaba?

Uzm. Dt. Cihan HASÇİZMECİ: Öncelikle Geçmiş olsun muayeneye götürdünuz mü fotoğrafı varsa dt.cihan@hotmail.com a atabilirsiniz

Devamı

Branşlar

Diş Hekimliği Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.