TR Doktor

Soru Ara


Kardiyoloji Alanında Son Cevaplanan Sorular

Kalp atışlarında değişiklik Merhaba 1-2 ay aralıklarla 4-5 günlük ekstra ritim atışları oluşuyor gibi oluyor kalbimde.sık sık tekliyormuş gibi hissediyorum fakat ayaktayken ya da herhangi bir işle meşgulken olmuyor otururken yatarken dinlenme halinde oluyor gece dikkatimi başka bir şeye verip uyumaya çalıştığımda uykuya dalabiliyorum.Herhangi bir göğüs ağrısı kol ağrısı nefes darlığı da olmuyor ayrıcada nabzımı kontrol ediyorum hep 60-100 arası bir sorun teşkil eder mi kalbimin bu durumu

Uzm. Dr. Hande SEYMEN: Merhaba, Ekstra atımlarınızın karakteri ve günlük sayısı önemlidir. Bu da ancak ritm holter değerlendirmesi ile mümkün olur. Ancak şikayetleriniz nadir ve dönemselse çoğu zaman medikal tedaviye dahi gerek duymadığımız sadece yaşam tarzı değişikliği önerdiğimiz durumlardan biri olması muhtemeldir. Tabiki hastayı görmeden yaptığımız her yorum eksiklikler barındırır. Geçmiş olsun.

Hocam eşimin göğüsde batma ve acı şikayetlerine ve de ailede kalp rahatsızlığı olmasına rağmen muayenede kas ağrısıdır diyip geçiştiriyorlar eşim sigara kullanan küçükken iltihaplı romatizma geçirmiş kilolu ve 40 yaşında çeşitli sağlık sorunları olan bir Hangi doktora gitmemizi önerirsiniz?

Doç. Dr. Batur Gönenç Kanar: Koroner BT çektirebilirsiniz bu durumda. Ben yardımcı olabilirim size

Kalp kapakcığı İyi günler dilerim hocalarım bende bir problem var eko raporum da su sekilde yazıyor sonuç mirtal darlık yok mirtal yetmezlik hafif ve aort yetmezliği hafif aort darlığı hafif max gr 29 mean gr 17 diyor ben polisliğe gireceğim ama bu durum beni polis olmama engel olurmu bicüspid kapak deyilim

Prof. Dr. Doğan ERDOĞAN: Tabii yapılan tetkike dayalı olarak konuşursak sizde muhtemel romatizmaya bağlı hafif derecede kapak sorunu var. Ama bu sorunlar sizin hayatınızı kısıtlamanızı gerektirecek boyutta değil. Bu yüzden ilgili meslek yapmanıza fiziki olarak engel teşkil etmez, ancak ilgili mesleğe kabul kriterlerini etkiler mi bilemiyorum.

Kalp Hocam benim son 5 aydır içimde göğüs ve karın tarafından durmadan biseyler sallanıyor hissi var çok rahatsız ediyo beni bazen kalp bolgeme bir sicaklik geliyo ve beni bir anlık korku salıyor nasıl bir tedavi tavsiye edersiniz teşekkür ederim saygilarimla

Doç. Dr. Batur Gönenç Kanar: Öncelikle geçmiş olsun. Şikayetleriniz kalp rahatsızlığı veya başka sebeptende olabilir. Öncelikli olarak muayene olmanız gerekli.

yüksek ihtisas faaliyete devam ediyormu muayene varmı yüksek ihtisasda

Kardiyoloji: 182'den randevu alabilirsiniz

Devamı

Branşlar

Kardiyoloji Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.