TR Doktor

Soru Ara


Beyin ve Sinir Cerrahisi Alanında Son Cevaplanan Sorular

MERHABALAR, BANA KURU İĞNE ÖNERDİLER, KURU İĞNE YA DA KAPALI BEL AMELİYATI İÇN ÖNERİNİZ NE OLUR DR BEY MERHABALAR, BANA KURU İĞNE ÖNERDİLER, KURU İĞNE YA DA KAPALI BEL AMELİYATI İÇN ÖNERİNİZ NE OLUR DR BEY

Doç. Dr. Altan DEMİREL: Merhabalar Kapalı yöntemlerde birçok yöntem var.Tetkiklerin değerlendirilmesi sonrası en sağlıklı öneriyi size bildirebiliriz. .

Bilimsel yayınlarınızda ilgi çeken konular? Bilimsel yayınlarınızda ilgi çeken konulardan hangisini örnek gösterebilirsiniz?

Doç. Dr. Altan DEMİREL: merhabalar güzel sorunuz için teşekkürler, bilimsel çalışmalar hayatımızn bir parçasıdır ve bu yayınlarda omurilik yaralanması sonrası tedaviler ve omurilik felçli hastalarının yürütülmesi yönündeki çalışmalar daha çok ilgilendiğim konulardandır. sağlıklı, iyi günler diliyorum...

beyin Merhaba kızım 6 yaşında ikizler bu hafta 2. bi atak gecirdi ilkini anlamadık yatagındaydı agzından su gelmişti biz tükürügünü yutamadı zannettik ikincisi gözümüzün önünde oldu yatagından kalktı geldi anne dedi ama gözleri sabitlenmiş boş bakma durumundaydı cenesi sag tarafa dogru kayıp titriyordu agzından seffaf sular geliyodu biz biraz sakinleştirmeye calıstık ve 1 dk gibi bi süre öyle kaldı ve kendine geldi acaba neden böyle bir durum oluyor cevap verirseniz cok sevinirim.

Doç. Dr. Gökhan Çavuş: Öncelikle geçmiş olsun. Kızınız muhtemelen epileptik nöbet (sara nöbeti) geçirmiş olabilir. Çok gecikmeden bu nöbetin neden kaynaklandığını saptamak için Beyin MR çekilmesinde fayda var. Yakın zamanda bir Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanına başvurursanız iyi olur. Geçmiş olsun.

Boyunda agri Merhaba hocam boynumda agri var yuzume ve koluma uyusukluk seklinde yayiliyor bazen konusamayacak hale geliyorum hangi bolume gitmeliyim dahiliye uzmani fizik ve rehabilitasyon dahiliye uzmani beyin cerrahi diyor tesekkurler

Op.Dr. Utku Özgen: Merhabalar Öncelikle kollarda agrı ve ozellikle uyusukluk da var ise ve uzun suredir devam ediyorsa servikal MR cektirmek uygun olacaktır. Beyin Cerrahına randevu alıp MR sonucu ve muayeneniz degerlendirildikten sonra fizik tedavi uygun olacaksa bu bolume yonlendirme yapilabilir.

tumor hocam merhaba annem glıoblastom tanısı aldı ama ıgne ıle parca almadılar amelıyat onerdıler sız parca alınmasını onerır mısınız

: Merhabalar, çekilen ilaçlı filmin CD si ile önce muayene olmanızı öneririm. Geçmiş olsun

Devamı

Branşlar

Beyin ve Sinir Cerrahisi Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.