TR Doktor

Soru Ara


Beyin ve Sinir Cerrahisi Alanında Son Cevaplanan Sorular

beyin Merhaba kızım 6 yaşında ikizler bu hafta 2. bi atak gecirdi ilkini anlamadık yatagındaydı agzından su gelmişti biz tükürügünü yutamadı zannettik ikincisi gözümüzün önünde oldu yatagından kalktı geldi anne dedi ama gözleri sabitlenmiş boş bakma durumundaydı cenesi sag tarafa dogru kayıp titriyordu agzından seffaf sular geliyodu biz biraz sakinleştirmeye calıstık ve 1 dk gibi bi süre öyle kaldı ve kendine geldi acaba neden böyle bir durum oluyor cevap verirseniz cok sevinirim.

Doç. Dr. Gökhan Çavuş: Öncelikle geçmiş olsun. Kızınız muhtemelen epileptik nöbet (sara nöbeti) geçirmiş olabilir. Çok gecikmeden bu nöbetin neden kaynaklandığını saptamak için Beyin MR çekilmesinde fayda var. Yakın zamanda bir Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanına başvurursanız iyi olur. Geçmiş olsun.

Boyunda agri Merhaba hocam boynumda agri var yuzume ve koluma uyusukluk seklinde yayiliyor bazen konusamayacak hale geliyorum hangi bolume gitmeliyim dahiliye uzmani fizik ve rehabilitasyon dahiliye uzmani beyin cerrahi diyor tesekkurler

Op.Dr. Utku Özgen: Merhabalar Öncelikle kollarda agrı ve ozellikle uyusukluk da var ise ve uzun suredir devam ediyorsa servikal MR cektirmek uygun olacaktır. Beyin Cerrahına randevu alıp MR sonucu ve muayeneniz degerlendirildikten sonra fizik tedavi uygun olacaksa bu bolume yonlendirme yapilabilir.

tumor hocam merhaba annem glıoblastom tanısı aldı ama ıgne ıle parca almadılar amelıyat onerdıler sız parca alınmasını onerır mısınız

: Merhabalar, çekilen ilaçlı filmin CD si ile önce muayene olmanızı öneririm. Geçmiş olsun

ayak uyuşması merhaba sol ayağımda sürekli bir uyuşma var özellikle geceleri yerimden kaldıracak duruma geldi sebebi ne olabilir acaba yardımlarınızı rica ederim teşekkür ederim.

: Merhabalar, önce poliklinikte muayene olmanızı öneriyorum..

beyin minimal heterojenite bayılma sonucu Beyin mr ım çekildi. mr raporunda "kesit dahilinde sağ frontal kemikte diploe mesafesinde minimal heterojenite dikkati çekmektedir. " "kesit dahilinde her iki maksiller sinüste retansiyon kistleri mevcuttur. Ethmoid hücrelerde minimal inflamatuar sinyal değişiklikleri saptanmıştır" şeklinde yazıyor. Konuyla ilgili bilgi alabilir miyim?

Op. Dr. Ramazan FESLİ: MR bulgularına göre, kitlesel bir hadiseye bağlı bayılma nedeni görülmüyor. Bir kardiyoloji ve nöroloji uzmanına muayene olmanızda fayda var.

Devamı

Branşlar

Beyin ve Sinir Cerrahisi Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.