TR Doktor

Soru Ara


Akupunktur Alanında Son Cevaplanan Sorular

Bel fıtığı Annem de Bel fıtığı var lazer tedavisi yaptırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

Uzm. Dr. Mustafa Karakan: Bel fıtığında neden tespit ederek, ortadan kaldırılmasına yönelik girişimsel (iğneler- Nöralterapi, ve proloterapi) ve kök hücre (CGF-PRGF) tedavileri uyguluyoruz. Lazer tedavi yaptırmanızda sakıncası olmaz, kısmi de olsa yarar olur. Şifa diliyorum

Geniz akıntısı öksürük ve kusma Merhaba,benim 5 yıldır devam eden başlarda kuru olan, yaklaşık üç yıl önceki hamileliğım ve doğumdan sonra yoğun balgamlı öksürüğüm , bu öksürükle birlikte kusmam var.balgamım şeffaf ya da beyaz ve yapışkan oluyor ve balgamı genelde kırmayla beraber çıkarabiliyorum.Bu durum hayatımı çok zorlaştırıyor.Bunun tedavisi mümkün müdür?yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uzm. Dr. Mustafa Karakan: Tedavi mümkün olacak bir durum, muayene sonucu bir neden tespit edilirse kısa sürede yanıt alırız.

panik atak Merhaba doktor bey panik atak la ilgili çalışmanız var mı?

Uzm. Dr. Mustafa Karakan: merhabalar, Panik atak dediğimiz sorun aslında hastanın nefes almakta sıkıntı duyması ve kalbinde sıkışma,i çarpıntı gibi durumlar. Bunların muayenesinde organik bir durum tespit edilmeyince psikolojik olarak değerlendirilerek Panik atak teşhisi konuyor. Bu durumda da yapılan tedavi daha çok psikotik ilaçlarla yapılmaya çalışılıyor. Başlangıçta faydalı olsa da tedavi daha sonra yetersiz kalıyor. Bu nedenle bu durumların nedenini detaylı incelenmesi ve nedenin ortaya konması durumun tedavisini sağlayacaktır.

Sol yüzde ağrı Mrb hocam benim sol yüzde yaklaşık 4 aydır geçmeyen sürekli ağrı var

Uzm. Dr. Mustafa Karakan: Merhaba, Atipik fasial nevralji klasik bakış açısı ile hekimlerimizin de zorlandığı bir durumdur. Üzerine yandaş bazı problemleri de beraberinde çözümlemek zorlaşabilir. Sık bogaz enfeksiyonu (bademcik iltihabı yada dolgunluğu, farenjit), kulak dolgunluğu, çınlama, çene eklemi ağrısı, baş dönmesi, baş ağrısı, boyun tutulmaları-ağrısı ve kas ağrıları gibi yandaş şikayetler de oluşturabilir. Hatta uzak bölgelerden örneğin safra kesesi, mide ve kalın barsak sorunları da yansıma ağrısı olarak atipik fasial nevralji nedeni olabilir. Bu durumda nevralji nedeni olabilecek sorunların özel muayene ve tetkiklerle tespit edilmesi ve çözümlenmesi nevralji şikayetlerinin yanında diğer yandaş sorunlara da çözüm oluşturacaktır. Özellikle diş kaynaklı olabilme olasılığı sıktır. Bu nedenle panoramik diş grafisi(gömülü diş, taşmış kanal tedavileri) ve diş hekiminin, çene eklemi ve dişleri muayenesi ile dişlerde sorun oluşturacak bir durumun olmadığının netleştirilmesi gerekir. Diş hekiminin yapacağı tedaviler sonrası veya beraberinde nöralterapi uzmanın muayene de bulgularına göre uygulanacak nöralterapi injeksiyon tedavileri oldukça başarılı ve kalıcı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Geçmiş olsun dileğiyle.

Candida Albikans Merhaba hocam 1 yıldır sağlık problemleri yaşıyorum özellikle zihinsel problemler . Medikal tıp doktorlarına gittim ama bir sonuç alamadım. Sonra kendi kendime araştırma ya başladım ve Candida olabileceğini düşünüyorum. Gaziantep de sizi buldum . Bu hastalıktan bir an önce kurtulmak istiyorum.

Uzm. Dr. Mustafa Karakan: Merhabalar, Kandida barsak mantarı oldukça farklı şikayetlere neden olabilen bir durum. Teşhis ve tedavisi de bir kadar zor olabiliyor. Bu nedenle tanınması ve değerlendirilmesi hekim arkadaşlarca göz ardı edilebiliyor. Etkin tedavi yöntemleri ve mevcut, biz de bunları kullanıyoruz. Hastalığın tedavisinde bir takım başarılı çalışmalarımız oluyor.

Devamı

Branşlar

Akupunktur Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.