TR Doktor

Soru Ara


Genel Cerrahi Alanında Son Cevaplanan Sorular

Tülin Özgenalp Meme lezyonu ameliyatı yapıyor musunuz. Tülin Özgenalp

Doç. Dr. Yeliz Yılmaz Bozok: Evet. Özellikle meme ameliyatları yapıyorum.

Boyun us istiyolar ne demek boyun us istiyolar ne demek

Cerrahi Onkoloji (Genel Cerrahi): Editör Notu : Boyun ultrasonu, tiroid bezi ve tükrük bezlerinin değerlendirilmesi, boyundaki lenf nodlarının ayrıntılı görüntülenmesi için yapılan bir tetkiktir. İşlem öncesinde herhangi bir hazırlık gerekmez.

Mide ve bağırsak Merhaba hocam ben Munisa avcılar hastanesinde endoskop yapmıştınız sonuçlar çıkınca tedavi yazcam demiştiniz biyopsi sonucu çıkınca geldim yoktunuz sonuçlarda söyle yazıyor Kronik gastrit lamina propriada 1 adet lenfoid agregat görüldü inflamasyon(++)Aktivasyon(+) metaplazi PAS-AB ile görülmedi Atrofi görülmedi H.Pylorii:Giemsa ile+ Kolonoskopi biyopsi da Yüzeyde fokal alanlarda epitelit fokal kriptit lamina propriada ödem Konjesyon lenfoplazmositer iltihabi hücrelerde hafif artış yazıyor Tedavi için gastroentroloji ya yazdılar gittim tekrar bağırsak incelenmesi lazım 50 cme kadar incelenmiş dedi mideye 3 lü tedavi yazdı size sormak istedim cevaplarsanız sevinirim

: Merhaba Munise hanım, üçlü TED mide için kullanmanızı tavsiye ederim. Kalın barsak incelemesi total olarak yapılması gerekiyor son kesimde iltihap varsa bu üst kesimlerde de olabilir. Çok geçmiş olsun.

Merhaba hocam hangi hastahaneye gitnizi Hocam hangi hastahaneye gitnizi

: Merhaba Yalova devlet hastanesi

Çıban Annemin omzunda yan kist denilen bir şey çıktı. Korona nedeniyle operasyon yapılamadı. Fakat çok morardı ve kendisi kara merhem sürerek orayı boşaltmak istedi. İstediğide oldu içindeki şey sürekli akıyor batikon vs sürüyoruz bacoderm sürdü ve stafine antibiyotik kullandı. Şuan bir morarma ve ağrı kalmadı hatta içindeki irin bitti sayılır lakin delik nolacak bilmiyor

Op. Dr. Yeşim AKDENİZ: Geçmiş olsun, tarif ettiğiniz lezyonun sebase kist olduğunu düşünüyorum. Muayeneye getirirseniz daha net bilgi verebilirim ve tedavi planlamasını yapabiliriz.

Devamı

Branşlar

Genel Cerrahi Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.