TR Doktor

Soru Ara


Genel Cerrahi Alanında Son Cevaplanan Sorular

Genital siğil Genel cerrahi uzmanları devlet hastanesinde hpv sebebiyle olusan genital siğilleri yakıyor mu ?

Doç. Dr. Hüseyin Kazim BEKTAŞOĞLU: Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Genel Cerrahl veya Dermatoloji polikliniklerine başvurabilirsiniz. Detaylı muayene sonrasında size uygun tedavi seçenekleri sunulacaktır.

Gastric bayypass Merhaba 2016 Aralık'ta ameliyat oldum ama karnım çok şişiyor nefes alamıyorum karnım gergin hamile gibi dolaşıyorum lütfen yardım tuvalete gidince resmen rezil oluyorum içimde biri olmuş gibi bir koku var tuvaletimi yaparken

Doç. Dr. Hüseyin Kazim BEKTAŞOĞLU: Merhabalar, metabolik cerrahi uygulanan hastalarda sindirim sistemi fonksiyonunda bazı olumsuz değişiklikler olabilmektedir. İzlenecek yol ile ilgili ameliyat olduğunuz doktorunuza başvurmanız ve diyetisyen desteği almanızı öneririm.

6-7 yıl önce tırnağımda oluşan iltihaplı batık yüzünden tırnagımı çektirmiştim fakat tırnagım hem biraz kalın hemde yamuk çıktı. Görsellik açısından rahatsız oluyorum ve tekrar çektirmekten ve ağrılı dönemlere geri dönmekten korkuyorum 6-7 yıl önce tırnağımda oluşan iltihaplı batık yüzünden tırnagımı çektirmiştim fakat tırnagım hem biraz kalın hemde yamuk çıktı. Görsellik açısından rahatsız oluyorum ve tekrar çektirmekten ve ağrılı dönemlere geri dönmekten korkuyorum

Op. Dr. Ahmed TAHA: Öncelikli olarak geçmiş olsun, muhtemelen hem tırnaktan mantar enfeksiyonu hem de iltihabı bir durum var. İltihabı gidermek için 1-2 hafta antibiyotik kullanıp ardından tırnak mantarı için tedavi başlanması gerek. Bu durum yeterli olmazsa cerrahi müdahale kaçınılmaz maalesef.

FITIK AMELİYATI Uzun zamandır kasığımda fıtık var. Rahatsız etmeye başladı. Ameliyat olmak istiyorum. Sorum: Kaç gün yatarım ve kaç gün sonra işime dönebilirim? Malum fındık mevsimi. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Ahmed TAHA: Geçmiş olsun, ortalama yatış ve ameliyat süreci 1 günü geçmez. Biz ameliyat sonrası dönem için 10 gün istirahat öneriyoruz. İlk 3 ay ağır işler yapılmaması gerek. İş sadece fındık toplamak ise sorun yok ancak çuval veya yük kaldırılmasını önermiyorum. Geçmiş olsun.

Tülin Özgenalp Meme lezyonu ameliyatı yapıyor musunuz. Tülin Özgenalp

Doç. Dr. Yeliz Yılmaz Bozok: Evet. Özellikle meme ameliyatları yapıyorum.

Devamı

Branşlar

Genel Cerrahi Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.