TR Doktor

Soru Ara


Psikiyatri Alanında Son Cevaplanan Sorular

Evlilikte aldatma Evlilik te aldatma oldu çift terapisi yapıyor musunuz

Uzm. Dr. Remzi KUTANİS: Merhaba iyi günler Evet bu konuda aile terapisi yapıyorum

randevü almiyorum emin bey acaba ne yapabilirim son verdiginiz ilac bitmek üzere devam edecekmiyim bunu bilmiyorum esma soytürk

Uzm. Dr. Muhammed Emin DAĞÜSTÜ: Esma hanım yıllık izindeyim, pazartesi dönüyorum, pazartesi günü randevusuz 14;00 gibi gelebilirsiniz.

Merhaba arana ücreti hakkında fiyat alabilir miyim Merhaba arana ücreti hakkında fiyat alabilir miyim

Uzm. Dr. Songül Çati: Merhaba 02122840708 ve 05321339343 numaralardan muayenehanemizi arayarak bilgi alabilirsiniz. iyi günler dilerim

4 yaşındaki oğlumun artikülasyon bozukluğu hakkında Merhaba. 4 yaşındaki oğlum konuşurken bazı harflerin yerini değiştiriyor bazı harfleri hiç söyleyemiyor. Bununla ilgili kulak burun boğaz servisi herhangi bir yönlendirmede bulunmadı. Çocuk psikoloğuna gitmeniz gerekiyor onlar konuşma terapisine yönlendirebilir dediler. Araştırmalarımda Devlet hastanelerinde konuşma terapisti var mı yok mu bulamadım. Özel hastanede başladığımız konuşma terapisti ile oğlum iyi ilişki kuramadı bu sebeple gitmek istemedi ve ne yazık ki Doktor hanım ın söylediği de işimizin çok uzun olduğu kısa sürede düzelmeyeceği oldu. Haftada 2 seans özel hastanede bunu karşılamam maddi olarak da mümkün değil. Konuyla ilgili özel dışında bir alternatif var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Uzm. Dr. Yusuf Karaer: Devlet hastaneleri, eğitim araştırma ve üniversite hastanelerinde dil ve konuşma terapisti olabiliyor. İyice araştırmanızı öneririm. Çocuk psikiyatrisi bozukluğun kaygı ya da başka bir psikiyatrik nedeni olup olmadığını araştırır. Ama konuşma terapisi için KBB yönlendirme yapar normalde.

Rüyalara giren Köpek Korkusu Normal mi Merhaba 16 yaşındayım sokakta köpek gördumde deliye dönuyorum içimden sanki o köpek bana zarar verecek gibi geliyo bir de devamlı kapusta bana köpek saldırıyor normal mi ??

Uzm. Dr. Yusuf Karaer: Normalin biraz üzerinde fobi benzeri bir durum gibi görünüyor. Bir uzmana danışmanızı öneririm.

Devamı

Branşlar

Psikiyatri Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.