TR Doktor

Soru Ara


Psikoloji Alanında Son Cevaplanan Sorular

Seans ücretiniz Merhaba seans ücretiniz nedir

: 0546 225 3427 whatsapp tan bilgi alabilirsiniz

Obsesif kompulsif bozukluk Hocam bende çok uzun süredir elimde olmayarak sürekli tekrarlayan bana aşırı rahatsızlıkveren Temizlik takıntısı ve benzeri şeyler var ve bundan kurtulamıyorum birçok ilaç denedim ama etkilemedi. Çok kötüyüm hocam kurtulmak istiyorum ama kurtulamıyorum. Hocam ilaçsız çözümü yokmu? nolur cevap yazınız! Acil destek lütfen sağolun

Uzm. Psikolojik Danışman Okan Bal: Merhabalar belirtmiş olduğunuz rahatsızlıkla ilgili takipte olacağınız bir uzmanla çalışmanızı öneririm.

Fiyat Seans ücretinizi ogrebilir miyim

: Merhaba 0546 225 3427 numaralı telefondan mesaj ve arayarak bilgi alabilirsiniz

Kiloyla takıntım var Kiloyla takıntım var, Ne Önerirsiniz

Uzm. Psk. Sinem ERUSTA : Sorunuzu biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız ? Kaç yaşındasınız , bu sorunu ne kadar süredir yaşıyorsunuz , bu takıntı sağlığınızı ve yaşam kalitenizi etkiliyor mu ?

Sosyal fobi ile ilgili Hocam yabancı kişilerle konuşmakta zorlanıyorum hatta yakın olduğum kişilerde bile konuşmakta güçlük çekiyorum bana bir şey sorduklarında ister istemez kasılıyorum ve ya soruyu geç cevaplıyorum yada saçmalıyorum sonrasında kendimden nefret ediyorum keşke bunu deseydin diye kafamda cevaplar sonradan açığa çıkıyor.

: Sosyal fobi yaşayan kişiler genellikle iki şeyden korkarlar; 1- sosyal ortamlarda tuhaf davranmak, farklı görünmek ve komik duruma düşmek 2- gözlendikleri bu ortamlarda kaygı yaşamak ve kaygılı görünmek Bunları da zihinlerinde 'rezil olmak' olarak tanımlayabilirler. Sosyal ortamlara rezil olacağım düşüncesiyle girmeme eğiliminde olurlar. Eğer bu ortamlara girmek zorunda kalırlarsa rezil oluyorum, herkes beni eleştirecek gibi düşüncelerle kaygı yaşarlar. Olay sonrası da yaşadıkları şeylerle ilgili olarak çok fazla zihinsel uğraşları olur. Sosyal Fobiyi profesyonel destek alarak aşabilirsiniz

Devamı

Branşlar

Psikoloji Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.