TR Doktor

Soru Ara


Restoratif Diş Tedavileri Alanında Son Cevaplanan Sorular

Geçmeyen diş ağrısı Sağ alt azı dişim 15 gündür şiddetli ağrıyor. Ağrı sağ alt çeneme ve bazen sağ üst çenemdeki dişlerimi de ağrıtıyor. Agumentin kullandım ve günde 2 kez Arveles alıyorum yine de geçmiyor. Ne yapmalıyım? Bu salgın sürecinde nasıl bir yol izlemeliyim?

Uzm. Dt. Mustafa Kutay KARACA: Merhabalar, Salgın süreci kapsamında muayenehanelerde sağlık bakanlığının yayınladığı genelgelere göre yeterli önemleri alınmış bulunmaktayız. sağ alt azı dişinin yansıyan ağrısı üst çeneyi vurabilir. Bu normaldir. Tek "ağrı" varlığında antibiyotik kullanmanız gereksizdir. Anlattıklarınız kadarı ile "irreversible pulpitis" teşhisi gibi gelmiştir zannımca. Fakat kesin tanının konulması için en yakın sürede bir uzman diş hekimine müracaat etmeniz yararınıza olacaktır. Geçmiş olsun. Uzm. Dt. Kutay Karaca

Devamı

Branşlar

Restoratif Diş Tedavileri Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.