TR Doktor

Soru Ara


Alanında Son Cevaplanan Sorular

Adele problemi Hocam selamlar: Milli sporcuyum, koşu esnasında arka baldırımda ufak kasılmalar oluyor, zorlayımca ağrı yapıyor. Ne yapmalıyım? Teşekkürler

Arş. Gör. Dr. Berke AKSÖZ: Merhabalar. Koşuya başlamadan önce iyi bir dinamik stretching yapmanızı tavsiye ederim. Yeterli sıvı tüketmeniz ve mineral dengenize dikkat etmeniz de önemli. Ayrıca antrenman günleri arasında yeterli dinlenmeyi sağlamanız gerekir. Sağlıklı günler ve başarılar dilerim.

Sakatlık Hocam iyi akşamlar ben atletizm branşı ile ugrasiyorum sağ dizimin dış yan bağı antrenman esnasında ağrı yapıyor koronadan dolayı hastaneye gidemiyorum bı öneriniz var mı ?

Arş. Gör. Dr. Berke AKSÖZ: Dizinizin dış tarafındaki bu ağrının tek sebebi dış yan bağ zorlanması değildir. İliotibial band sendromu da böyle bir ağrıya neden olabilir. Muayene etmeden bir şey söylemek çok kolay değil. Iliotibial band stretching hareketleri yapabilirsiniz.

Devamı

Branşlar

Alanında Haftanın En Çok Okunanları

Trdoktor doktor soru cevap sayfası. Trdoktor üzerinden doktora soru sorabilirsiniz. Doktorların cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.