TR Doktor

Uzm. Dr. Mehmet Fethi Alişir

Kardiyoloji

Kardiyoloji branşında BURSA ilinde Bursa Özel Ceylan İnternational Hospital kurumunda görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Ceylan İnternational Hospital, Emek Zekai Gümüşdiş Mahallesi, Sanayi Cd. No:614, 16150 Osmangazi/Bursa

Verdiği Hizmetler

Kalp Anjiyosu (El Bileğinden)Kalp Krizi (Akut Miyokard Enfarktüsü)Kalp Anjiyosu (Koroner Anjiyografi)Kalp Zarı İltihabı (Perikardit)Akut Eklem Romatizması (Kalp Romatizması)Ani Kalp DurmasıKalp Kapağı ProblemleriNoninvaziv Kardiyoloji (İnvazif Olmayan Kalp Tetkikleri)Kalp Ve Damar HastalıklarıKalp RomatizmasıIskemik Kalp HastalığıKalp ÇarpıntısıKalp Grafisi (Telekardiyografi)EKOElektrokardiyografi (EKG)AritmiGöğüs AğrısıNefes Darlığı (Dispne)Bacaklarda Damar TıkanıklığıHipertansiyonKolesterol Yüksekliği (Hiperkolesterolemi)

Sorular ve Cevaplar

kalp ve nefes almakta zorluk son günlerde sırt üstü yatarken kalbimde bir baskı ve nefes almakta zorluk çekiyorum bu bir belirti midir?
Uzmanın Cevabı: Öncelikle geçmiş olsun. Şİkayetleriniz direk kalp ile bağlantılı gibi durmuyor ancak daha önceden kalp hastalığı var ise veya şikayetler ısrarla devam ediyor ise Kardiyoloji Hekimine başvurmalısınız.
Aort yetmezlik ve spor Merhaba, Spor ve Diyet ile 67 kilo verip, 155'den 88 Kilograma düştüm, Ama şöyleki Aort yetmezlikten sonra spor yapmam yasaklandı, ve haliyle ben spor aşığı bir insan haline geldim. Şimdi ağırlık kaldırmak ve yüksek tempo yasak. Peki dambıllar ile , kardiyovasküler sistemi çok tetiklemeden, fitness yapabilirmiyim?Tek kol ile göğüs press gibi (iki kol ile ağırlığı göğüs ortasına almamak için) Problemim: 2. dereceden aort kapak fibrotik, 6 aydan 6 aya muayeneye gidiyorum herhangi bir ilerleme de söz konusu değil, Yol gösterebilirmisiniz ?
Uzmanın Cevabı: Bence senin yapacağın en güzel spor yürüyüş olabilir. Hafif tempolu yürüyüş hem kalp sağlığın hem beden sağlığın için yeterli. Ayrıca yüzme sporuda ağır şartlar olmamak kaydı ile düşünülebilir. Ancak aletli sporlar sadece kalbini yoracağını için düşünmemelisin.
Mitral posteror kapak açılımı kısıtlılığı Merhaba gogus ağrisi ve kalp sıkışması nedeniyle gittiğim kardiyoloji bolumunde ultrason istedi. kalp ultrason sonucumda mitral posteror kapak açılımı kısıtlı cıktı doktorum supheli bir durum 6 ay sonra kontrol istedi.. ne anlama geliyor ciddi bir problemmi sıkısma sebebi bu problemden kaynaklimidir bilgilendirrmisinz
Uzmanın Cevabı: Geçmiş olsun. Şikayetleriniz bu nedenle ilgili olabilir ancak önemli olan kapak darlık seviyesidir. Bu bilgilere de sahip olmam gerekir.
intima media öncelikle merhaba ablamın gözleri 1,5 2 yıldır görmüyor teşhis konulamadı en son izmit seka hastanesinde yaptırdığımız testte intima media kalınlığı artmıştır denditroid glandda boyutları belirgin artmış ve multiple nodüller mevcuttur dendi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Uzmanın Cevabı: multipl skleroz yada tıkayıcı serebrovasküler hastalık olabilir. Araştırılması gerekir
ÜST MEDİASTANEL KİTLE merhabalar. solda boyun infeiorunda torasik girişe de uzanan 4x4,5x4,3 cm boyutlarında kitlesel lezyon var. aortik topuz düzeyinde avasküler orijinleri ile yakın ilişkili olup, ana karatoid arteri ve jigüler veni anteriora, subklavyen atreri posteriora itmektedir. vasküler yapılara belirgin invazyon bulgusu yoktur. vasküler yapı sebebi ile biyopsi alınamadı (kanama riski). pet ct ile değerlendirildi SUVmax;13,25. malign natürde olduğu düşünüldü. onkoloji konseyinde tartışılan hastanın anjiosarkom olabileceği düşünüldü. konsültasyon rapor özetidir hocam, bizi kimi göğüs cerrahiye, kimi kalp damar cerrahiye, kimi kbb ye kimi genel cerrahiye yönlendiriyor. ne yapmalıyız?
Uzmanın Cevabı: Kulak burun boğaz ve kalp damar cerrahi in birlikte yapabileceği bir işlem. Geçmiş olsun
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Bilekten, koldan yada kasıktan lokal anestezi eşliğinde koroner anjiografi, sağ ve sol kateterizayonu, en zorlu vakalar dahil koroner balon ve stent uygulamaları, bacak damarlarının anjiografisi ve balon uygulamaları, böbrek damarlarının anjiografisi ve stentlenmesi

Akademik Geçmişi

2012 Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Uzman Hekim

Türk Kardiyoloji Derneği Koroner Kalp Hastalığı Çalışma Grubu Üyeliği

Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Grubu Üyeliği

Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Kardiyoloji Birliği Üyeliği

Sertifikalar

Mesleki Kariyer

 

 

 

Uzmanlık Alanları

Kardiyoloji

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

SGK

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar