TR Doktor
ankara pedagog ankara aile dnaışmanı ankara öğrenci koçu

Ankara Pedagog Çocuk Ergen Aile Danışmanlığı, Okan Bal

Yazar: Pedagog, Aile Danışmanı Okan Bal

Okan Bal
Uzman Psikolojik Danışman
Pedagog & Aile Danışmanı


Lisans Çukurova Üniversitesi ve Yüksek Lisans Gaziantep Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde Tamamladı. Meslekte 15 Yıldır Pedagojik Destek, Ebeveynlik, Aile ve Evlilik Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu Konularında Hizmet Vermektedir.

Aldığı Sertifikalar
Evlilik ve Aile Danışmanlığı Sertifikası Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası Oyun Terapisi Uygulayıcısı Sertifikası Wiscar-r Zeka Testi Uygulayıcısı Sertifikası Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikası Ebeveyn Danışmanlığı Sertifikası

Pedagojik Destek
Çocukların duygusal, zihinsel gelişimlerinin değerlendirmesini ve takibini yapar. Çocuğun psikolojik ve toplumsal gelişimini takip edip olası problemlere karşı danışmanlık hizmeti verir. Fiziksel, duygusal ve sosyal açıdan sağlıklı bir çocuk yetiştirmek adına ebeveynlere danışmanlık ve rehberlik sunar.

Ebeveyn Danışmanlığı
Ebeveyn danışmanlığı; çocuğun karşılanması gereken ihtiyaçları, çocuğun gelişim özellikleri, hangi davranışın normal hangi davranışın anormal olduğunu ayırt etme, çocuğun yaşına uygun gelişiminin sağlıklı bir şekilde ilerleyip ilerlemediğini tespit etme, duygusal sağlığı yerinde olan çocuklar yetiştirmek için sağlıklı, işlevsel ebeveynlik becerileri konularında verilen danışmanlık hizmetidir.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı /Çift Terapisi
Aile Danışmanlığı aileyi oluşturan bireylerin birbirleriyle olan ilişkileri yaşadıkları sorunlar, sorun çözme, evlilik öncesi, nişanlılık, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında çocuklarla ve aile ile ilgili bireysel ya da bireyler arasındaki sorunların üstesinden gelinmesine yardımcı olan bir danışmanlık hizmetidir.

Öğrenci Koçluğu / Sınav Danışmanlığı
Öğrenci Koçluğu, öğrencinin hedeflerine ulaşması için ona rehberlik eden, kişiye özel hazırlanan program dâhilinde; doğru taktikler veren ve bu taktikleri uygulamayı öğreten, öğrencinin eğitim öğretim hayatındaki yaşayabileceği stresi ve kaygıyı azaltmasına yardımcı olan danışmanlık hizmetidir. Öğrencinin hedeflediği başarıyı yakalaması adına ona birebir özel programlar hazırlanır ve bununla birlikte yasabileceği sorunlara yönelik psikolojik destekler sunar.

Moxo Dikkat Testi
MOXO Dikkat Testi uzmanlar tarafından uygulanan, 6 yaş ve üzeri tüm çocuk ve ergenlerde dikkat ve dikkate dair bileşenleri ölçen bilgisayar tabanlı bir testtir. Ofisimizde Uygulanmaktadır.

Kurumlara Yönelik Danışmanlık
Kurumların İhtiyaçlarına yönelik personel eğitimleri, öğrenci eğitimleri, sınav danışmanlık, test uygulamaları, seminer talepleri doğrultusunda sağlanan hizmettir.

Meslek Danışmanlığı
Meslek belirleme sürecinde doğru meslek belirlemek adına meslek danışmanlığı hizmeti.

Tercih Danışmanlığı
Doğru Meslek, Doğru Tercih ve Profesyonel Tercih Danışmanlığı Öğrenci Koçu Okan Bal. Üniversite tercihlerinizde doğru adımlarla tercih için profesyonel destek sağlanır.

Hizmet Tanımı

-Pedagojik Destek
-Psikolojik Danışmanlık
-Psikoterapi
-Ebeveyn Danışmanlığı
-Aile Danışmanlığı
-Evlilik Çift Terapisi
-Aile İçi Sorunlar
-İlişki ve İletişim Sorunları
-Aldatma Aldatılma Sorunları
-Boşanma Danışmanlığı
-Boşanmış Ebeveyn Danışmanlığı
-Evlilik Öncesi Danışmanlık
-Sınav Danışmanlığı
-Meslek Seçimi
-Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
-Moxo Testi (Ankara)
-Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)
-Öğrenci Koçluğu
-Sınav Stresi ve Kaygısı
-Okul Başarısızlığı
-Okul Olgunluk Testi
-Okul Korkusu
-Oyun Terapisi
-Çocuk Terapisi
-Ergenlik Danışmanlığı
-Otizm Erken Tanı
-Uyaran Eksikliği
-Çocuk Gelişim Testi
-Zeka Testi
-Çocuk Gelişim Takibi
-Öfkeli Sinirli Çocuk
-Konuşmayan Çocuk
-Kekeleme Sorunu
-Bağımlı Çocuk
-Yeme Bozukluğu
-Çocuk Tuvalet Eğitimi
-Uyku Sorunları
-Çocuk Uyku Eğitimi
-Anne Baba Eğitimi
-Özgüven Eksikliği
-Kaygı ve Korkular

Pedagog, Aile Danışmanı Okan Bal İsimli Yazarın Diğer Yazıları


Trdoktor; blog sayfasıdır. Trdoktor blog sayfası üzerinde doktorların yazdığı makale ve videoları görünütleyebilirsiniz.