TR Doktor

Dt. Mehmet AKSU

Diş Hekimi

Diş Hekimi branşında Antalya ilinde Dt. Mehmet AKSU Diş Kliniği kurumunda görev yapmaktadır.

Uzmanın Sosyal Medya Hesapları

İletişim Bilgileri

Diş Hekimi Mehmet AKSU, Yeni Küme Veler Sk. Erenes plaza no:1/1, 07460 alanya/Antalya

Muayene ücretini öğrenmek için arayınız:
05300903997dtmehmetaksu@yahoo.com

Verdiği Hizmetler

Ağız Bakımı(Diş Ve Diş Eti Bakımı) Diş Taşı Temizliği Diş Eti Hastalıkları Estetik Porselen Gece Plağı Implant protez Kemik Grefti Kök Kanal Tedavisi Porselen Laminalar İmplant Gülüş Estetiği Kanal Tedavisi Sinus Cerrahisi Zirkonyum Porselen Kaplama
VIP

Sorular ve Cevaplar

diş eti problemi hocam ben 15 yaşındayım diş etlerim iltihaplı ve kızarık diş hekimine gittim doktor bakımını düzgün yapmadığımdan kaynaklandığını söyledi ve dişlerimi daha düzenli fırçalarsam düzelecekmiş (bende dillimle dişimi öne ittirdiğimde çıt diye bir ses varmış gibi geliyor)DİŞLERİMİ KAYBETMEKTEN KORKUYORUM SİZCE DÜŞERLER Mİ? (ALT ÇENEM)
Uzmanın Cevabı: Muayene oldugunuz hekimin soyledikleri benim görmeden söyleyeceklerimden daha geçerlidir. Hekiminize güvenin.
Dış çürüğü Yeni başlayan bir diş çürüğünü nasıl tedavi edebiliriz evde ve hastanede
Uzmanın Cevabı: Çürüğünüzü kendiniz tedavi edemezsiniz. Bir diş hekimine gitmeniz şart. Oluşmuş bir çürügü iyilestirecek bir malzeme bir ilaç yok. İnternetteki ''Japon harkasi TOZ" bir dolandırıcılık işi olsa gerek.
Eksik dış Maraba hocam ben 27 yaşındayım ve önde 1 dışı yokve yanindakinin biri daha sorunlu ve oda sallanıyor hemen hemen bütün dişlerin problemli bir kacida yoktur ne yapmam lazim bütün dislerim bakımsız ve ya yapilmasi lazım yada komle yeni takılması hocam bana bir akıl verin
Uzmanın Cevabı: Sizin sorununuz tek diş değil genel ağzı ilgilendirdigi için mutlaka bir tüm ağız röntgeni (Panoramik ) çekilmesi gerekir. 27 yaşında dişlerin sallanıyor olması başka sağlık sorunlarını da araştırmayı gerektirir (şeker? ). Dişlerin sallanmasi için çok erken bir yaş. Zaman kaybetmeden güvendiğiniz bir diş hekiminine detaylı bir muayene olmanız da fayda var. Sağlıklı günler dilerim.
Diş dolgusu İyigünler doktor bey benim ön dişlerimde dolgu var ve bunlardan biri tam üç defa yapılmasına ragmen dolgu tekrar tekrar düşüyor bunun sebebini ogrenebilirmiyim ve ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Uzmanın Cevabı: Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.” der Albert Einstein. Burada bir şeylerin değişmesi şart. Size hiçbirşey demeden hekiminiz 3 defa aynı dişe dolgu yaptıysa Hekiminizi değiştirin. Yok, hekiminiz bu uzun ömürlü olmaz dediği halde maliyet /zaman vb sebebiyle siz dolgu yapılmasında ısrar ettiyseniz KENDİNİZİ değiştirin. hekiminizin farklı bir tedavi yapmasına onay verin. Yapacağınız en doğru şey bir hekime güvenip önerdiği tedaviyi yaptırmanızdır.
diş köprüsü merhaba 38 yaşında, kadın . alt çene sağ en arkadaki dişim sağlam onu kesip köprü ayağı yaptılar. yanında 2 dişlik boş yer vardı ve bunların da bir önündeki dişi kesip köprü ayağı yapıldı ve toplamda olmayan dişim yerine köprü olabilmesi için 2 adette olan dişim gitti.toplam 4 diş gitmiş oldu. kestikleri dişlerden sonra yaptıkları kalıp çalışmasında sanırım protez diş diyorsunuz o diş çeneye uyum sağlamadığı için kesik dişlerle 1 ay açık şekilde kaldım 2 kere ölçü alınıp kalıp çıkarıldı 1.si uymadı diş ve çene yapım çok bozukmuş. o yüzden oturmadı köprü uymadı ağzıma nedense 2.si de uymadı ama yapabilecek birşey yok bunu takıp sabitlemek zorundayız dediler. devlet uymayan köprü için 2. hak vermiyor biz size 2.yi yaptık zaten zamanla alışır ete gömülür dediler 1 seneden fazla oldu sağ tarafımla hiç birşey yiyemiyorum hatta içemiyorum da . kaç kere dr gittim başka dr aynı dr. defalarca .. belki yarım yaptıkları işi tamamlar dedim ama nafile. hem sürekli yerine oturmadığı için dişim hava alıp sızlıyor. hemde sert bişi çiğneyince ciddi ağrı yapıyor. sol tarafımda da ağrı yapan çürükler oluşmaya başladığı için ağzım neredeyse kullanım dışı kaldı. dışarıda yaptırmak için fiyat araştırması yaptım ama özelde yaptırmaya gücüm imkanım yetmiyor. çok da acı çekiyorum bununla ilgili ne yapabilirim?
Uzmanın Cevabı: Hanım efendi öncelikle geçmiş olsun. Önceden kaybettiğiniz dişinizin tamamlanması için en ideal seçenek implant tedavisidir. Eğer implant yapılamıyor ise "sabit bir köprü" yapılabilir ama bu durumda eksik dişin önünde ve arkasında kalan dişlerden en az birer adet kesilmesi zorunludur. Bazen bu dişlerden birine yada birkaçına "kanal tedavisi " gerekebilir. Dişler kesildikten sonra ( mümkünse uyuşukluk geçmeden ) aynı gün içinde geçici kaplamalar yapılmalı. Geçici kaplamalar yapılmazsa ve ölçü alma zamanı ile kaplamalarin ağza takildiklar zaman arasında uzun süre geçerse kesilmiş dişler karşıt taraftaki dişlere doğru uzar ve/veya yandaki dişe veya eksik diş boşluğuna doğru yer değiştirebilir. Bu durumda özellikle zaman uzadiysa teknisyenden gelen köprü dişlere ideal şekilde oturmayabilir veya yüksek kalabilir ama genellikle ufak aşındırmalarla sorun halledilir. Eğer yüksek şekilde takilirsa ağrıya neden olur genellikle. Sizin sorununuza gelirsek. Sonraki gidislerinizde hekim arkadaşlar yükseklik kontrolü yapmışlardır. Muhtemelen Kanal Tedavisi gerekiyordur. Eğer köprülerin dişe uyumu iyi değilse kanal tedavisinden sonra değişmesi de gerekebilir. Tam doğru bilgi için bir farklı bir Dişhekimine muayene olmanız gerekir.
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Dt. Mehmet Aksu Hakkında

Akademik Geçmişi

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Sertifikalar

Mesleki Kariyer

Dt. Mehmet AKSU Diş Kliniği

Uzmanlık Alanları

Diş Hekimi

Bilinen Diller

İngilizce

Anlaşmalı Kurumlar

Foto Galeri

Hastaların Dt. Mehmet AKSU İçin Yaptığı Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin

Yorumlar

.
13/04/2018
İmplant konusunda Gözü kapalı gitmenizi öneririm
.
19/09/2017
teşekkürler büyük hekimim.
Tüm Yorumlar