TR Doktor

Deri ve Zührevi Hastalıkları Nedir?

Dermatoloji (Cildiye), derinin hastalıkları yanında saç, tırnak, ağız mukozası ve genital bölge mukozasının hastalıklarını tedavi eden bilim dalıdır. Deri sadece organlarımızı kaplayan bir örtü değil ama kendisi bir organdır. Yüzey ölçüsü olarak da vücudumuzun en büyük organıdır.
Dermatoloji (Cildiye) aynı zamanda cinsel yolla bulaşan hastalıkları da tedavi eder; yani dermatolog aynı zamanda venerolog olarak da hasta muayene eder.
Deri ve zührevi hastalıkları uzmanılığı ile kozmetik dermatolojiyi birleştiren Dermatoloji (cildiye) geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Çoğu zaman dahili hastalıkların seyrinde ortaya çıkan deri bulguları nedeniyle veya bazen dahili hastalıkların/kanserlerin ilk belirtilerinin görüldüğü organ olduğu için birçok branşı birleştiren bir ihtisas dalı olma özelliğini gösterir.

Deri ve Zührevi Hastalıkları İle İlgili Uzmanlar

Tüm Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanları

Deri ve Zührevi Hastalıkları Soruları

Cildim

Merhaba yüzümde kızarıklık yanma oluyor ve hafif bir şekilde kabarıyor bazen tek taraflı bazende çift Taraflı yanağımda kızarıklık oluyor nedeni ne Olabilir

Ayak parmaklarimda şişlik ve kaşıntı

Merhaba lar,3 haftadır hemen hemen tük ayak parmaklarinda kızarıklık şişlik ve kaşıntı var parmaklarımın bazı yerlerinde kizarikligin yani sıra azıcık morarma da var sebebi nedir

Deri ve Zührevi Hastalıkları Videoları