TR Doktor

Dermatoloji (Cildiye) Nedir?

Deri hastalıkları, egzamalar ve tırnak hastalıklarının takip ve tedavisi cildiye bölümünde gerçekleşmektedir.

Dermatoloji (Cildiye) deri, saç, tırnak, ağız mukozası ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.Günümüzde alerjik deri hastalıkları modern yaşam biçimleri, değişen çevresel koşullar nedeniyle gittikçe artmaktadır. Atopik Ekzema, Kontak Ekzema, Ürtiker (Kurdeşen)gibi deri hastalıklarının nedenlerini bulmak; iç veya dış kaynaklı olup olmadığını anlamak ilk basamak tedavinin yanı sıra hastalıkların kronikleşmesini ve tekrarlamasını önlemek açısından çok önemlidir.

Dermatolojik (cildiye) hastalıkları başlıca şöyle sıralayabiliriz :

 • Siğil
 • Gebelik ve cilt
 • Uyuz ( gal ) ve tedavisi
 • Nasır ( hiperkeratoz )
 • Uçuk - herpes
 • Aşırı terleme
 • Vitiligo
 • Saç hastalıkları
 • Leke tedavisi
 • Saç dökülmesi
 • Sedef hastalığı
 • Ben ve Damar beni
 • Sivilce (akne)
 • Egzema ( kurdeşen)

Dermatoloji (Cildiye) İle İlgili Uzmanlar

Tüm Dermatoloji (Cildiye) Uzmanları

Dermatoloji (Cildiye) Makaleler

Akne vulgaris

Uzm. Dr. Ahmet Ergin

Medikal Park Tarsus Hastanesi Tıbbi Bölümleri

Uzman Özel Medical Park Tarsus Hastanesi

Estetik Psikolojisi

Uzm. Psk. Ecem Eftun YILDIZ

Dolgu Uygulamaları

Uzm. Dr. Mehmet Şimşek

Dermatoloji (Cildiye) Soruları

Saç Dökülmesi

Doğum kontrol hapı kullanmaktaydım ve tiroit de T3 seviyem yükseldi ve saçlarım dökülüyor hapı bıraktıktan sonra bu seviye düşerek saç dökülmesi durur mu ?

KAŞINTI VE YANMA

HOCAM YÜZÜMDE BİR YILDIR SÜREKLİ KAŞINTI ,YANMA VE ACILI İYİLEŞME SÜRESİ AY SÜREN SİVİLCE SORUNU VAR.GİTTİĞİM DOKTORLARIN HEPSİ GÖZLE TEŞHİS KOYUP TEDAVİ UYGULADI ANCAK HİÇBİRİNDEN EN UFAK FAYDA GÖREMEDİM. NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM BİR ÖNERİNİZ VAR MIDIR HOCAM

Beyaz Lekeler

Vücudum da beyaz beyaz lekeler oluştu nokta şeklin de bazısı büyük bazısı küçük lekeler. Bunun için 3 Doktora gittim 3üde deniz ve havuzdan kaynaklı mantar dedi sprey ve krem verdiler 2ay boyunca kullandım ve hiç bir işe yaramadı.. Bu nasıl geçer? Kendiliğinden geçme şansı var mı? Ne yapmalıyım

SAÇ DÖKÜLMESİ VE PUL PUL DÖKÜLME

HOCAM, UZUN BİR SÜREDİR SAÇLARIMLA İLGİLİ PROBLEMİM VARDI. DOKTORA GİTTİM YAPILAN TAHLİL SONRASI FERİTTİN EKSİKLİĞİ ÇIKTI, HAP VE VİTAMİN VERİLDİ DÜZENLİ KULLANDIM FAKAT SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÖNÜNE GEÇEMEDİM ŞİMDİ NORMAL DÖKÜLÜYOR AMA PULLANMALAR MEVCUT TAVSİYENİZİ ALABİLİR MİYİM NE YAPMAM GEREKİYOR?

Ben üzerine lazer epilasyon

Hocam selamlar, ben çok uzun zamandır lazer epilasyon yaptırıyorum.özellikle kollarıma,ellerime ve bıyık bölgeme en az 14 seans yapılmıştır.son seanstan sonra bıyık bölgeme yakın olan benin bir parçası kayboldu.sonra tamamı gitti ve izi kaldı.ellerimde ve kolumda olan 3 tane benin üst kısmı elime gelmeye başladı sonra da tamamı döküldü.şimdi daha açık renkte ve yine derimin altında duruyorlar.2 tanesi küçük bir nokta haline geldi.maalesef laZercimden aldığım cevap merak etme.ben kendime yaptırıyorum.bende de aynısı oluyor.belki senenin fark etmediğim benlerim kayboldu şimdiye kadar.zaten vücudumda çok fazla ben var.kanser olmaktan çok korkuyorum.acaba dermatoskopi denilen cihazla kontrolden geçmem içimin rahat olması için yeterli mi? Kaybolan benlerimden dolayı kanser olma ihtimalim olur mu? Biliyorum uzaktan bu soruları sormam çok mantıklı değil ama fikir almak istiyorum.şimdiden teşekkür ederim.

doğum kontrol iğneleri

doğum kontrol iğneleri yüzde leke yapar mı

Akne

Hocam iyi günler. 7-8 senedir sivilce problemi yaşıyorum. 4 aydır roaccutane kullanıyorum ve bünyem dayanmadığı için bırakmak istiyorum.Bırakırsam vücudumda ve cildimde nasıl bir etkisi olur nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

dr bey 63 yaşındayım.safra kesesi ameliyatından sonra mide ağrılarım başladı beslenemedim.

ilaç alerjim çıktı.allerji iğnesi sonrasında vucudumda yanma ve dikenlenme oldu20 gün sürdü sonra vucudumda pişik göz kapaklarımda ekzama oluştu.kipriklerim ve kaşlarim dökülüyor.önerinizi ekliyorum.

pustolisis palmaris et plantaris tedavisi

Yaklaşık bir yıl önce pustolisis palmaris et plantaris tanısı aldım. öncel ellerimde püstüller başladı. Şu an ellerim iyi ama her iki ayak altı, ayak yanı ve bacaklarımdaki pustuller çoğaldı. Yapma bir krem kullanıyorum. Doğal içerikli. Tamamen yok olması için ne yapabilirim? Bacaklarıma kadar niye sıçradı? Doktor sadece el ve ayaklarda çıkar demişti.

Uyuz tedavisi

Doktor bey bebeğim benden uyuz kappmış iki hafta metronun iki haftada losyon kullandım tekrar oluşumlar var ne yama