TR Doktor

Gastroentroloji Cerrahisi (Genel Cerrahisi) Nedir?

Gastroentroloji Cerrahisi (Genel Cerrahisi)

Gastroenteroloji cerrahisi bölümünde yemek borusu (özefagus) hastalıkları (özefajit,reflü,hiatal herni,kanserler); mide ve duodenum hastalıkları (ülser,gastrit,selim-stromal-malign tümörler); ince ve kalın barsak hastalıkları (ülseratif kolit,crohn hastalığı,tümörler), anüs ve anal kanal problemleri (fissür, fistül, hemoroidal hastalık, inkontinans, prolapsus), karaciğer-pankreas-safra kesesi ve safra yolları hastalıkları genel cerrahi ve gastroenteroloji uzmanlarınca değerlendirilip tedavi ediliyor.

Tanı aşamasında radyoloji uzmanlarından da destek alınıyor, gereğinde girişimsel radyolojik işlemler de (biyopsi, drenaj,stent uygulamaları) yapılıyor. Tüm cerrahi girişimler laparoskopik veya açık yöntemlerle gerçekleştiriliyor.

Kanser tanısı konan hastaların takipleri ilgili branşların uzmanlarının oluşturduğu konseyce değerlendirilip, gastroenteroloji cerrahisine ihtiyaç duyulan hastaların ameliyat öncesi veya sonrası onkolojik takip ve tedavileri düzenleniyor.

Gastroentroloji Cerrahisi (Genel Cerrahisi) İle İlgili Uzmanlar

Tüm Gastroentroloji Cerrahisi (Genel Cerrahisi) Uzmanları

Gastroentroloji Cerrahisi (Genel Cerrahisi) Makaleler

Gastroentroloji Cerrahisi (Genel Cerrahisi) Soruları

Mige

Annem 145 kg 65 yasinda kova hastasi kilodan dolayı dizlerinde amaliyat olamiyor kiloda veremiyor bu hatastaya mide amaliyati yugunmudur hocam

Ülser

Hocam ülser hastasıyım yiceklere dikkat etmelimiyim hangileri zararlı

Gastroentroloji Cerrahisi (Genel Cerrahisi) Videoları