TR Doktor

Prof. Dr. Serdal GÜNGÖR

Çocuk Nörolojisi

Çocuk Nörolojisi branşında MALATYA ilinde Prof.Dr.Serdal Güngör Kliniği kurumunda görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

İSMETİYE MAH. MİNA SOKAK NO:1 MEHMET ILICAK İŞ MERKEZİ KAT:3/21

Verdiği Hizmetler

Baş ağrısı ve migren Ateşli havale geçirme (febril konvülsiyon) Katılma (soluk tutma) nöbetİ Ateşsiz havale (afebril konvülsiyon) Epilepsi (Sara hastalığı) Serebral Palsi (Beyin felci) Zeka gerilikleri ve eşlik eden durumlar Konuşma ve dile özel gelişimsel bozukluklar Kas ve kas-sinir hastalıkları Uyku bozuklukları Öğrenme güçlüğü Nörodejeneratif hastalıklar Otizm-yaygın gelişimsel bozukluk Nörometabolik hastalıklar Hareket bozuklukları ve tikler Senkop bayılma Baş dönmesi Doğumsal ya da sonradan gelişen felçler Nörogenetik hastalıklar Nöbeti taklit eden durumlar Ataksiler Demyelinizan hastalıklar (MS ADEM optik nörit…) Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu Riskli bebeklerin nörolojik olarak izlemi Gelişim basamaklarında gerilik Gevşek bebek (Hipotoni) Makro ve mikrosefali

Sorular ve Cevaplar

Kız kardeşim epilepsi Merhabalar sanem hocanın eski bir hastası olan zilan Altaşın abisiyim. Kız kardeşim sanem hocanın gözetimindeyken durumu iyiydi. Şuan hâlâ aynı hastalığı çekiyor. Sanem hoca gibi uzman bir doktor varsa vanda bize söyleyebilirmisiniz?
Uzmanın Cevabı: Bildiğim yok. Kendi kliniğimde değerlendirebilirim. Malatya'ya Van'dan gelen çok hastam var. Geçmiş olsun
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

1970 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1987-1993 yılları arasında tıp eğitimi aldı. Zorunlu hizmetini Mardin Devlet Hastanesi Acil Kliniği’nde tamamladıktan sonra kısa süreli olarak Adana Kozan Verem Savaş Dispanseri’nde çalıştı.

Nisan 1996’da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladığı uzmanlık eğitimini Ocak 2001’de tamamladı. Haziran 2001’de İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi oldu. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Nöroloji bilim dalında yandal eğitimine başladı ve 2003 yılında yardımcı doçentliğe atandı.

2004 yılında yandal eğitimini tamamlayarak pediatrik nörolog ünvanını aldı. Aynı yıl İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Pediatrik Nöroloji Bilim Dalı Başkanı olarak pediatrik nöroloji kliniğini kurdu. Aynı bölümde 2008 yılında doçent, 2014 yılında profesör ünvanını almıştır. Halen aynı bilim dalında Prof. Dr. olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi, kongrelerde sunumları ve kitap bölüm yazarlıkları bulunmaktadır.

Akademik Geçmişi

1970 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladı. 
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1987-1993 yılları arasında tıp eğitimi aldı. 
2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Nöroloji bilim dalında yandal eğitimine başladı ve 2003 yılında yardımcı doçentliğe atandı.

Sertifikalar

Mesleki Kariyer

Uzmanlık Alanları

Çocuk Nörolojisi

Bilinen Diller

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar

Prof. Dr. Serdal GÜNGÖR Uzmanı İçin Yapılan Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin