TR Doktor

Doç. Dr. Altan DEMİREL

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin ve Sinir Cerrahisi branşında İSTANBUL ilinde NİŞANTAŞI/MUAYENEHANE kurumunda görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Harbiye mah Teşvikiye caddesi Bayer apt. No:63 Kat 3, No: 9 Nişantası Şişli / İstanbul


draltandemirel@gmail.com

https://instagram.com/dr.altandemirel

Verdiği Hizmetler

Beyin Tümörleri Ameliyatları (İleri Teknolojik Donanımlarla: Beyinnavigasyon. Beyin Haritalama.Beyin anlık ileti kontrol sistemleri ve Tümör Eritici Yöntemler ile) Beyin Kanaması ve Beyin Baloncuk Ameliyatları Beyin Damar Tıkanıklığı İnmefelç Ameliyatları Şah Damarı (Karotis) Tıkanıklığı Ameliyatları Beyin Pili Parkinson Ameliyatları Skolyoz Ameliyatları Omurilik Tümörü Ameliyatları Omurilik hasarlarında felç tedavisi Kapalı Bel Ameliyatları (Epiduroskopi ve Laser Ameliyatları) Omurilik Cerrahisi ( Bel Fıtığı. Boyun Fıtığı. Dar Kanal. Bel kayması ) Geçmeyen Migren Ağrılarında GON tedavisi Geçmeyen BelBoyun Ağrılarında Ağrı Blokajı Tedavisi

Sorular ve Cevaplar

MERHABALAR, BANA KURU İĞNE ÖNERDİLER, KURU İĞNE YA DA KAPALI BEL AMELİYATI İÇN ÖNERİNİZ NE OLUR DR BEY MERHABALAR, BANA KURU İĞNE ÖNERDİLER, KURU İĞNE YA DA KAPALI BEL AMELİYATI İÇN ÖNERİNİZ NE OLUR DR BEY
Uzmanın Cevabı: Merhabalar Kapalı yöntemlerde birçok yöntem var.Tetkiklerin değerlendirilmesi sonrası en sağlıklı öneriyi size bildirebiliriz. .
Bilimsel yayınlarınızda ilgi çeken konular? Bilimsel yayınlarınızda ilgi çeken konulardan hangisini örnek gösterebilirsiniz?
Uzmanın Cevabı: merhabalar güzel sorunuz için teşekkürler, bilimsel çalışmalar hayatımızn bir parçasıdır ve bu yayınlarda omurilik yaralanması sonrası tedaviler ve omurilik felçli hastalarının yürütülmesi yönündeki çalışmalar daha çok ilgilendiğim konulardandır. sağlıklı, iyi günler diliyorum...
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Altan DEMİREL Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıpta uzmanlık eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroşirürji Anabilim Dalında tamamladı.
YAPTIĞI AMELİYATLAR:
-Beyin Tümörleri Ameliyatları (İleri Teknolojik Donanımlarla: Beyinnavigasyon, Beyin Haritalama, Beyin anlık ileti kontrol sistemleri ve Tümör Eritici Yöntemler ile)
-Kapalı Bel Ameliyatları (Epiduroskopi ve Laser Ameliyatları)
-Beyin Kanaması ve Beyin Anevrizma (Baloncuk), Beyin damar By-pass cerrahisi Ameliyatları
-Geçmeyen Migren Ağrılarında GON tedavisi
-Beyin Damar Tıkanıklığı, İnme-felç Ameliyatları
-Şah Damarı (Karotis) Tıkanıklığı Ameliyatları
-Beyin Pili, Parkinson Ameliyatları
-Skolyoz Ameliyatları
-Omurilik Tümörü Ameliyatları
-Omurilik hasarlarında felç tedavisi
-Omurilik Cerrahisi ( Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Dar Kanal, Bel kayması )
-Geçmeyen Boyun Ağrılarında Ağrı Blokajı Tedavisi
Serebral anevrizmaların mikrocerrahi kliplenmesi ( Beyin Anevrizma Ameliyatı ), beyin damar by-pass cerrahisi, serebralrevaskülarizasyon ve süpermikrocerrahi ile özel olarak ilgilenmiştir. Bu alanda uzun süreler boyunca laboratuvar çalışmalarında bulunmuştur. Fareler üzerinde femoral ve karotis arter sidetoside, endtoside ve endtoend, vengrefti ile arter anostomozu ve 1mm’den daha ince damarlarda süpermikrocerrahi tekniklerle damar anostomozları üzerine üst düzey çalışmalar yapmıştır.
Weill Cornell MedicalCollege’deSpinal Cerrahi ve Kapalı Ameliyatlar üzerine ileri düzey eğitim aldı. Nöroşirürji de önemli bir yeri olan ‘SpinalCordİnjury’ olarak adlandırılan omurilik hasarına yönelik yaptığı birçok ameliyat ve SpinalCordRejenerasyonu hakkında çalışmaları ile isminden bahsettirmektedir. Omurilik felçli hastalarının ameliyat sonrası zorlu takiplerinde ve hayata geri dönüş aşamalarında tedavi planlarına destek vermektedir.
2015 yılında “RatlardaHemiseksiyon Yöntemi İle Oluşturulan SpinalKord Travması Modelinde, Travma Öncesi İ.P. Uygulanan Riluzol’ünNörorejeneresyon Üzerine Etkileri” uzmanlık tezi çalışması ile omurilik hasarında literatürdeki tedavilere yön verecek bilimsel bir çalışmaya imza atarak Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı ünvanını almıştır.
Sonrasında ‘’Effect of Riluzole on Spinal Cord Regeneration with Hemisection Method Prior to Injury’’çalışmasıdünyaca ünlü ‘’DünyaBeyinCerrahisiDergisi’’nde yayınlanarak tıbbın çözüm aradığı en önemli konulardan olan ‘’felçli hastaların tekrar yürütülmesi ‘’ hakkında bilime ışık tutacak çalışmalar yapmıştır.
Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve birçok kongre, kurs katılımları mevcut olup akademik anlamda da çalışmalarına devam etmektedir. Türk NöroşirürjiDerneği,Nörovasküler Cerrahi Eğitim Öğretim Grubu ve Amerika Nöroşirürji Dernekleri Birliği (AANS/CNS) üyesidir.
Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Altan DEMİREL hastalarına BRAİNSCLİNİC /NİŞANTAŞIözel muayanehanesindehizmet vermektedir.

Akademik Geçmişi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroşirürji Anabilim Dalı

Sertifikalar

Mesleki Kariyer

Uzmanlık Alanları

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

özel sigortalar