TR Doktor

Dyt. ELİF DOĞANDEMİR

Beslenme ve Diyetetik (Diyetisyen)

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Eroğlan Mah. M.Akif Ersoy Cad. No:1 Kadıköy-Edremit/BALIKESİR

Verdiği Hizmetler

Sağlıklı YaşamSağlıklı BeslenmeSağlıklı Yaşam ProgramıKilo ProblemiKilo Alamama (Zayıflık)BeslenmeSeyahatlerde BeslenmeHipertansiyon Ve BeslenmeÖzel Durumlarda (oruç-bayram-ameliyat Sonrası Vb) BeslenmeKadınlarda Adet Dönemi Ve BeslenmeMenopoz Dönemi Beslenme Ve DiyetBesin Hazırlama Ve Pişirme TeknikleriOkul Çağı Beslenmesi

Sorular ve Cevaplar

Boy kilo sorunu Merhaba hocam Ben 1.58 boyundayım. Kilom 65 kiloyum Karbonhidratlı yiyecekler çok tüketiyorum. Gazlı ve şekerli içeceklerde içiyorum . Ben diyete başlamak istiyorum . Kilo verip boyumun uzamasını istiyorum Başlangıç olarak ne yapmalıyım neler yemeliyim. Diyete nasıl başlayabilirim ?
Uzmanın Cevabı: merhabalar öncelikle kan tahlillerinizi yaptırmanız gerekebilir sonrasında bir diyetisyen ile birlikte size en uygun programı oluşturduktan ve takip sağladıktan sonra diyete başlayabilirsiniz :)
Sağlıklı Beslenme Merhaba Elif Hanım. Ben 169 boyundayım ve 75 kiloyu gördüm. Yaşım 20. Karbonhidratlı yiyecekleri daha çok tüketiyorum.(ekmek, makarna, bulgur) Ama işlenmiş şekerli yiyecekleri yemek gibi bir alışkanlığım yok. Siyah çay olmadığı sürece çayıma limondan başka bir şey eklemiyorum bile. Artık yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum ama ekmeksiz doymak düzenini hala olduramıyorum. Daha doğrusu öğlen ve akşam ekmek yemiyorum onun yerine makarna, bulgur pilavını ekmek yerine yiyorum ama sabah kahvaltılarında ekmek yemeden doyduğumu hissetmiyorum. Yiyorsam da buğday, tam takıllı ve iki dilim. Ama yine de kilomda bir farkındalık yok. Ve bir de su içmeyi sevmiyorum, daha doğrusu suyu içemiyorum. Bunun yerine sabahları aç karnına yarım limonlu su, geri kalanında da bir iki damla limon sıkıp suyu içebiliyorum. Bu ne kadar doğru, ne kadar yanlış sizce? Buna ek olarak sağlıklı kilo vermek ve ideal kiloma gelebilmek için ek olarak ne yapmalıyım?
Uzmanın Cevabı: merhabalar öncelikle pilav makarna bulgur gruplarında porsiyon kontrolleri daha zordur o yüzden her öğününüzde 2 dilim ekmek tüketmeniz daha doğru olacaktır. su içmeniz kilo kontrolü için en önemli noktalardan biri en az 2 lt içmeye gayret edin. ve her gün 60dk fiziksel aktivite yürüyüş veya istediğiniz sevdiğiniz herhangi bir spor türünden yararlanın.onun dışında daha detaylı bir beslenme programı ve vücut analizi için beslenme uzmanından destek alabilirsiniz :)
Zayıflama Merhaba Elif abla ben 13 yaşındayım boyum 158 kilom 52 arkadaşlarım benimle şişman diye dalga geçiyorlar zayıflamak için ne yapmalıyım
Uzmanın Cevabı: merhabalar zeynepcim öncelikle arkadaşlarına itibar etmeni tavsiye etmem sen kendini sağlıklı ve mutlu hissettiğin takdirde sorun yok. fakat yasına göre vücut ağırlığın birazcık fazla diyebiliriz bir spor aktivitesi yapmanı(haftada en az 3-4 gün) ve beslenmeni düzenlediğin takdirde sorunlar yavaş yavaş azalacaktır. yaşadığın yerde bulunun bir beslenme uzmanından destek alabilirsin ya da online olarak beslenmeni bir diyetisyen ile düzenleyebilirsin bu konuda bende yardımcı olabilirim istersen.
Zayıflama Merhaba,ben 57 kiloyum ve boyum 1.60 ama basen ve baldırlarım beni çok rahatsız ediyor acaba onları nasıl inceltebilirim.Bunun için bir yemk programı gibi bişeey tavsiye edebilirmisiniz.???
Uzmanın Cevabı: merhaba elif hanım basen ya da göbek eriten diyet listelerimiz yok maalesef yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite ile sorunlarınız azalacaktır. daha detaylı bigilerinizi mail yoluyla ulaştırırsanız online danışmanlık hizmetimizden yaralanabilirsiniz
ZAYIFLAMA MERHABA BEN ZAYIFLAMAK İSTİYORUM TRİOD HASTASIYIM VE GEBELİKTEN SONRA KİLOM VEREMİYORUM BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZZ
Uzmanın Cevabı: merhabalar daha detaylı bilgilerinizi mail yoluyla ulaştırırsanız online danışmanlık olarak yardımcı olabilirim
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Merhabalar..Ben Elif DOĞANDEMİR. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden Haziran 2016 yılında mezun oldum. .
Balıkesir'de Temmuz 2016- Mart 2017 tarihleri arasında Akay Yemek & Catring adı altında çalıştım. Burada mutfak kontrolünü sağlamak, günlük, haftalık malzeme siparişlerini geçmek, aylık menü planlamak, günlük numune almak, gelen malların kontrolünü sağlamak ve kontrollü girişini sağlamak, iş bölümü yapmak ve görev ve sorumlulukları dağıtmak gibi görevlerim bulunmaktadır. 
Mart 2017 den itibaren Özel Edremit Körfez Hastanesi'de çalışmaktayım. Burada poliklinikte ayaktan gelen hastalara vücut analizlerini yaparak gereksinmelerine uygun beslenme programı oluşturuyorum, katta yatan hastalara beslenme eğitimi veriyorum, doğum yapan annelere emziklilik döneminde beslenme eğitimleri veriyorum.
Okul hayatımda son yıl uygulamalı olarak dört yerde yedi haftalık stajlar yapmış bulunmaktayım. Kurum stajında menü planladım, okul öncesi eğitim alan çocuklara doğru beslenme hakkında ve mutfak personeline hijyen eğitimleri verdim. Klinik stajında böbrek hastalarında beslenme, besin ilaç etkileşimleri,yoğun bakım hastalarında nutrisyonel beslenme konularında ve poliklinikte gelen hastaya beslenme eğitimlerinde bulundum. Seçimlik stajım Ankara TOBB ETU Hastaesi'nde idi. Burada ağırlıklı olarak kalp damar hastalıklarında beslenme ve diyabette beslenme, coumadin kullanımında beslenme konusunda yatan hastalara eğitimler verdim. Yeni doğan katında emziklilik döneminde beslenme konusunda eğitimler verdim.Çocuk stajında ise ek besinlere geçişlerde beslenme, çocukluk ve ergenlik döneminde obezite ve zayıf bireylerde gelen hastalara poliklinik yaparak beslenme eğitimleri verdim. 
Teşekkürler..

 

Akademik Geçmişi

BAŞKET ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BESLENME VE DİYETETİK BÖLÜMÜ 2016

Sertifikalar

ACIBADEM ÜNİVERSİTRSİ: YEME BPZUKLUĞU DİYETİSYENLİĞİ

KEPAN: KLİNİK NUTRİSYON ÖĞRENCİ KONGRESİ 

TÜRKİYE DİYETİSYENLER DERNEĞİ: NÜTRİSYONDA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR

EDUCON: İŞ YAŞAMINDA BAŞARILI İLETİŞİM MODELİ 

EDUCON: İŞ YAŞAMINDA İLİŞKİ YÖNETİMİ

Mesleki Kariyer

TEMMUZ 2016- MART 2017 TARİHLERİ ARASINDA BALIKESİR AKAYA YEMEK&CATRİNG

MART 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN ÖZEL EDREMİT KÖRFEZ HASTANESİ

Uzmanlık Alanları

Beslenme ve Diyetetik (Diyetisyen)

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar

Dyt. ELİF DOĞANDEMİR Uzmanı İçin Yapılan Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin

.
30/09/2017
Allah yolunuzu açık etsin
.
11/07/2017
Sevgili Kızım , başarılarının devamını diliyorum.
GİZEM D.
05/07/2017
Pozitif enerjisiyle hem doktor hem arkadaş gibi. Makalelerinizden günlük hayatıma notlar çıkartıp diyetimi daha kolay hale getiriyorum. Verdiğiniz her türlü destek için teşekkür ederim.
ENES C.
04/07/2017
Harika bir insan harika bir enerji harika bir ilgi herseuden once hayallerime dogru kosmam icin beninayaga kaldirdiginiza mi yoksa imkansiz kavramini hayatimdan cikardiginami tesekkur edeyim bilemedim
Tüm Yorumlar