TR Doktor
omental infarction

Omental infarkt / omental infarction

Yazar:

Primer omental infarkt, akut karın ağrısının nadir bir nedenidir. Kırık üç yaşındaki kadın olgu bir haftadır süren karın ağrısı ile başvurdu. Bilgisayarlı batın tomografisi ile omental infarkt saptadığımız olgu birkaç günlük konservatif tedavi ile iyileşme sağlandıktan sonra taburcu edildi. Klinisyenler abdominal ağrıya yaklaşımda omental infarktüsü akılda tutmalıdır; çünkü omental infarktüs nadir olmakla birlikte, abdominal ağrının önemli nedenidir ve sıklığı daha yüksek olabilir

Primary omental infarction is a rare cause of acute abdominal pain. A 43-year-old female patient admitted to the hospital with abdominal pain for one week. The patient has undergone abdomen computed tomography and CT image demonstrated omental infarction. Initially conservative treatment was performed, a few days later the patient improved and discharged. The clinicians should kept in mind omental infarction approaching abdominal pain, because omental infarction was rare but important cause of abdominal pain, and the frequency may be higher.

İsimli Yazarın Diğer Yazıları


Trdoktor; blog sayfasıdır. Trdoktor blog sayfası üzerinde doktorların yazdığı makale ve videoları görünütleyebilirsiniz.