TR Doktor

Prof. Dr. Müge ÖZCAN

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) branşında ANKARA ilinde kendi muayenehanesinde görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Cinnah caddesi 53/4


ozcanmuge@gmail.com

www.profdrmugeozcan.com

Verdiği Hizmetler

Alerjik Rinitler ve Alerji Deri Testleri Alerjik Olmayan Rinitler Horlama ve Obstruktif Uyku Apnesi Rinosinuzitler ve Burun Polipleri Septum Deviasyonu (Burun Ara Bölme Eğriliği) Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Balon Sinoplasti Koku Bozuklukları ve Tedavisi Burun ve Sinüs Tümörleri İşitme Azlığı ve Kayıpları Ventilasyon Tüpü Yerleştirilmesi Balon Tuboplasti Kronik Otit Cerrahisi (Kulak Zarı Delikleri ve Akıntı) Stapes Cerrahisi (Otoskleroz kemikçik zincir kireçlenmesi) Koklear İmplant (Biyonik Kulak) Bademcik ve Geniz Eti Problemleri Seröz Otit (Orta Kulakta Sıvı Birikimi) Tekrarlayıcı Akut Otit Doğumsal İşitme Kaybı Baş-BoyunTümörleri Tükürük Bezi Hastalıkları Boyunda Lenf Bezesi/Kitle

Sorular ve Cevaplar

Tonsil Merhaba babama tonsil tanısı konuldu Mr ve pet taraması yapılacak ne yapmamız gerekiyor
Uzmanın Cevabı: Sanırım tonsil kanseri demek istediniz. Bu tür tümörlerin cinsi çok önemlidir. Bazı çeşitleri ameliyat edilir, bazı çeşitlerine ışın ve damardan ilaç tedavisi verilir. Bahsettiğiniz tetkikler hastalığın vücuttaki yayılımını belirlemek, daha sonra tedaviyi düzenlemek için istenir. Tedavi, tümörün cinsine göre belirlenir. Geçmiş olsun.
Burun Merhaba benim burnumda geniz eti var ve şekil bozukluğu nefes almakta zorlaniyorum. 17 yaşındayım ve 17 yaşında ameliyat olmak istiyorum 18 yaşımı beklemek istemiyorum ameliyat olabilirmiyim
Uzmanın Cevabı: Geniz etiniz için, yaşınız ameliyata engel değil. Burun içinde yapılacak müdahaleler için de öyle. Ancak dış görünüş müdahalesi için kemik gelişiminizin tamamlanması gerekir, bu en erken 18 yaşında olur. Bazen hastayı değerlendiren hekim genel vücut yapısına göre daha çok beklemek isteyebilir. Geçmiş olsun
Kulakta tıkanıklık ve doluluk hissi Merhabalar hocam benim şikayetim sağ kulakta tıkanıklık var sol kulağım ile kıyasladığım zaman sağ kulağımda doluluk hissi var duymamda azalma var çoğu zaman bir kişinin ne söylediğini anlamayamıyorum konuşmaları anladığım zaman sol kulağım sayesinde anlayabiliyorum önceden bu kadar problemim yoktu acaba sağ kulağımda kir mi var hocam ?
Uzmanın Cevabı: Sağ kulağınızdaki problemin ne olduğunu ancak muayene ve gerekirse işitme testi ile anlayabiliriz. Kulak kirinden kulak tümörüne kadar, Allah korusun, her şey olabilir. Hemen bir KBB hekimine başvurmanızı öneririm.
kulak tıkanması merhaba hocam benim 1 yıldır arabada kulaklarım tıkanıyordu yutkununca yada esneyince östaki borusu açılıyordu ancak bir gün arabadan inince kulağım ne yapsam açılmadı öyle tıkalı kaldı sesler de kulağıma farklı gelmeye başladı. içi dolu gibi. sinüzit ameliyatı oldum 3 ay önce ama hala kulaklarım açılmadı.. doktorlar kulağıma muayenede bakıyorlar bir şey yok diyorlar.. ama hocam kulağım tıkalı kaldı ve araçlara binemiyorum iyice tıkanıyor.. sorun ne olabilir ? yardımcı olursanız sevinirim
Uzmanın Cevabı: Bu şikayetiniz orta kulakta negatif basınç olduğunu düşündürüyor. Muhtemelen östaki borunuzun tıkalı olmasına bağlı. Östaki tüpü tıkanıklığı nedenleri çok çeşitlidir, mutlaka geniz, kulak ve boyun muayeneniz gerekir. Zaman kaybetmeden doktora başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.
Dille ilgili Hocam oglumun dilinde ust kisminda kahve rengi puturluk var ne oldugunu ogrenebilirmiyim
Uzmanın Cevabı: Oğlunuzun yaşını belirtmemişsiniz. Bebeklerde bu tür pütürler başka, çocuklarda başka, erişkinlerde başka hastalıklarda görülür, o nedenle sağlıklı bir yorum yapmak zor. Muayene öneririm. Geçmiş olsun.
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Prof. Dr. Müge Özcan, 1967'de Ankara'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Tarsus'ta okudu. Cengiz Topel Ortaokulu ve Tarsus Lisesi'ni okul birincisi olarak bitirdi.
Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'ne 1984'te başlayan Prof. Dr. Müge Özcan, hazırlık sınıfını birincilikle bitirdi. 1990'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yılın başarılı öğrencisi, Prof. Dr. M. Şeref Zileli Ödülü'nü aldı. 1991'de Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.
Kulak Burun Boğaz uzmanlık eğitimini Ankara Numune Hastanesi 1. KBB Kliniği'nde 1996 yılında tamamlayan Prof. Dr. Müge Özcan,
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1996-1999 arasında KBB Uzmanı, 1999-2003 arasında KBB Kliniği başasistanı olarak görev yaptı.
2003'te KBB doçenti olan ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1.KBB Kliniğine Şef Yardımcısı olarak atanan Prof. Dr. Müge Özcan,. 2011'de aynı hastanede KBB Kliniği Eğitim Görevlisi oldu.
2016'da Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Kliniğine Profesör olarak atandı, 2017'ye kadar görevine Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, dönüşümlü olarak devam etti. Prof. Dr. Müge Özcan, 2017'de Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi'ne Profesör olarak atandı ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevlendirildi. 2018'de aynı hastanede KBB Kliniği Eğitim ve İdari sorumlusu oldu, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2019'da kapatılana kadar bu göreve devam etti.
2019'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından Ankara Şehir Hastanesi KBB Kliniği'nde Eğitim Görevlisi olarak görevlendirildi.
Prof. Dr. Müge Özcan, 2020'de kendi isteğiyle emekli oldu.
Mesleğine halen özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Akademik Geçmişi

1-Ortaokul mezuniyetinde okul birinciliği, Tarsus Cengiz Topel Lisesi (1981)
2-Lise mezuniyetinde okul birinciliği, Tarsus Lisesi (1984)
3-Hazırlık Okulu birinciliği, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (1985)
4-Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yılın başarılı öğrencisi, Prof. Dr. M. Şeref Zileli Ödülü (1990)

Sertifikalar

1-American Otolaryngologic Allergy, Alerji Kursu Sertifikası (2005)
2-Uyku bozuklukları ve polisomnografi kursu (Uykuder, 2008)

Mesleki Kariyer

Bilimsel kuruluşlardaki görevler
1-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2012-2016)
2-Türk Rinoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2016-2018)
3-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Genel Sekreteri (2014-2016)
4-Uykuder Yönetim Kurulu Üyesi (2015-2018)
5-Çorum Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi (2016-2018)
6-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Üyesi (2013- 2016)
7-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Sekreteri (2016-2018)
8-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Başkanı (2018-2020)
9-Uykuder KBB Çalışma grubu (2012- 2016)
10-Kurs Genel Sekreteri: Uykuder 4. Uyku Bozuklukları ve 4.Uyku Teknisyenliği Kursu, 6-9 Haziran 2013, Swiss Otel, Ankara.
11-Kongre Genel Sekreteri: 12. Uluslararası Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi, 7-9 Nisan 2016, Sheraton Otel Kongre Merkezi, Ankara.
Kongre Genel Sekreteri: 41. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi, 13 – 17 Kasım 2019, Titanic Delux Hotel,Antalya.
Bilimsel kuruluşlara üyelikler
1-Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, İstanbul
2-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Derneği, Ankara
3-Türk Rinoloji Derneği, Ankara
4-Otorinolarenjik Allerji Derneği, İstanbul
5-Pediatrik Otorinolarengoloji Derneği, Ankara
6-Anatomi Araştırmaları Derneği, Ankara
7-European Academy of Allergy and Clinical Immunology
8-Türkiye Uyku Cerrahları Derneği, Ankara
9-Rinoplasti Derneği, Ankara
10-Uykuder, Ankara
 

Uzmanlık Alanları

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Videolar


Tüm Videolar

Hastaların Prof. Dr. Müge ÖZCAN İçin Yaptığı Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin

.
26/09/2020
Memnunum
Tüm Yorumlar