TR Doktor

Prof. Dr. Müge ÖZCAN

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) branşında ANKARA ilinde kendi muayenehanesinde görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Cinnah caddesi 53/4


ozcanmuge@gmail.com

www.profdrmugeozcan.com

Verdiği Hizmetler

Alerjik Rinitler ve Alerji Deri Testleri Alerjik Olmayan Rinitler Horlama ve Obstruktif Uyku Apnesi Rinosinuzitler ve Burun Polipleri Septum Deviasyonu (Burun Ara Bölme Eğriliği) Endoskopik Sinüs Cerrahisi ve Balon Sinoplasti Koku Bozuklukları ve Tedavisi Burun ve Sinüs Tümörleri İşitme Azlığı ve Kayıpları Ventilasyon Tüpü Yerleştirilmesi Balon Tuboplasti Kronik Otit Cerrahisi (Kulak Zarı Delikleri ve Akıntı) Stapes Cerrahisi (Otoskleroz kemikçik zincir kireçlenmesi) Koklear İmplant (Biyonik Kulak) Bademcik ve Geniz Eti Problemleri Seröz Otit (Orta Kulakta Sıvı Birikimi) Tekrarlayıcı Akut Otit Doğumsal İşitme Kaybı Baş-BoyunTümörleri Tükürük Bezi Hastalıkları Boyunda Lenf Bezesi/Kitle

Sorular ve Cevaplar

Koku tat Covid geçirdikten 2 ay sonra inanılmaz bir küf kokusu ve tadı geliyor yaklaşık 1 aydır böyle hocam ne yapılması gerek
Uzmanın Cevabı: Önce muayene ve koku testi, daha sonra gerekirse görüntüleme ve uygun tedavi başlamak gerekir. Geçmiş olsun
Bademcik ameliyatı Hocam ben bir kaç yıldır geçmeyen ağız kokusu şikayetiyle doktora gittim ve Bademcik iltihabı olduğunu öğrendim ayrıca Bademcik taşı olduğunu söyledi doktor. Bunun için bademcik ameliyatı önerdi. Ameliyat dışında yöntemler var mıdır acaba. Ve 18 yaşındayım ameliyatın bir riski var mıdır. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Bu durumda bazen sadece taş çıkarılabilir, ancak çok büyük ihtimalle yeniden oluşacağından pek tercih edilmez. Bademcik ameliyatının her yaşta yüzde bir civarında kanama riski vardır. Geçmiş olsun.
Ameliyat 17 yil once kulak iltihap akmasindan ameliyat oldum son 1 senedir vertigo cikti bende kulakta ağırlık var bas dönmem çok var ilaç kullandım geçmiyor ne yapabilirim şimdiden tesekkurler
Uzmanın Cevabı: Önceden kulak ameliyatı olan hastalardaki baş dönmesi mutlaka ayrıntılı bir değerlendirme ve görüntüleme gerektirir. Ameliyat olduğunuz hekime başvurmanız en iyisidir. Bu mümkün değilse, mutlaka bir KBB hekimine başvurmalısınız. Geçmiş olsun.
Travma sonrası tehkeker Merhaba. 26 haziran tarihinde 17 aylık bebeğimin üstüne masa düştü. Hastaneye gitti tomografi de bişey çıkmadı sadece burunda doku zedelenmesi ve çatlak denildi. Burunda şişme var. Beyaz akıntı geldi. 28 haziranda saat 6 da ateş başladı 39 derecelerde. İlaç ve duş ile dindi ama tekrarlanıyor. Neden olabilir?
Uzmanın Cevabı: Büyük geçmiş olsun. Bu yaştaki bebeklerde yüksek ateşin bir çok nedeni olabilir, en sağlıklısı bir hastaneye başvurmanızdır. Bebeğin travma geçirdiğini de mutlaka söyleyin, kafa tabanını incelemek isteyebilirler. Buradaki fark edilmemiş kırıklardan dolayı da ateş oluyor olabilir. Bebeğinizin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim.
Kulak Damlası yan etkisi DAMLA KULLANDIM KULLAGIM HIC DUYMUYOR,Damlanın yan etkisi olabilir mi ?
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Eğer kulağınıda kir varsa ve damlayla şişip kulağı iyice tıkadıysa böyle bir sorun olabilir.
Tümü
Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Prof. Dr. Müge Özcan, 1967'de Ankara'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Tarsus'ta okudu. Cengiz Topel Ortaokulu ve Tarsus Lisesi'ni okul birincisi olarak bitirdi.
Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'ne 1984'te başlayan Prof. Dr. Müge Özcan, hazırlık sınıfını birincilikle bitirdi. 1990'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yılın başarılı öğrencisi, Prof. Dr. M. Şeref Zileli Ödülü'nü aldı. 1991'de Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.
Kulak Burun Boğaz uzmanlık eğitimini Ankara Numune Hastanesi 1. KBB Kliniği'nde 1996 yılında tamamlayan Prof. Dr. Müge Özcan,
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1996-1999 arasında KBB Uzmanı, 1999-2003 arasında KBB Kliniği başasistanı olarak görev yaptı.
2003'te KBB doçenti olan ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1.KBB Kliniğine Şef Yardımcısı olarak atanan Prof. Dr. Müge Özcan,. 2011'de aynı hastanede KBB Kliniği Eğitim Görevlisi oldu.
2016'da Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Kliniğine Profesör olarak atandı, 2017'ye kadar görevine Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, dönüşümlü olarak devam etti. Prof. Dr. Müge Özcan, 2017'de Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi'ne Profesör olarak atandı ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevlendirildi. 2018'de aynı hastanede KBB Kliniği Eğitim ve İdari sorumlusu oldu, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2019'da kapatılana kadar bu göreve devam etti.
2019'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından Ankara Şehir Hastanesi KBB Kliniği'nde Eğitim Görevlisi olarak görevlendirildi.
Prof. Dr. Müge Özcan, 2020'de kendi isteğiyle emekli oldu.
Mesleğine halen özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Akademik Geçmişi

1-Ortaokul mezuniyetinde okul birinciliği, Tarsus Cengiz Topel Lisesi (1981)
2-Lise mezuniyetinde okul birinciliği, Tarsus Lisesi (1984)
3-Hazırlık Okulu birinciliği, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (1985)
4-Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yılın başarılı öğrencisi, Prof. Dr. M. Şeref Zileli Ödülü (1990)

Sertifikalar

1-American Otolaryngologic Allergy, Alerji Kursu Sertifikası (2005)
2-Uyku bozuklukları ve polisomnografi kursu (Uykuder, 2008)

Mesleki Kariyer

Bilimsel kuruluşlardaki görevler
1-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2012-2016)
2-Türk Rinoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2016-2018)
3-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Genel Sekreteri (2014-2016)
4-Uykuder Yönetim Kurulu Üyesi (2015-2018)
5-Çorum Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi (2016-2018)
6-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Üyesi (2013- 2016)
7-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Sekreteri (2016-2018)
8-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu Başkanı (2018-2020)
9-Uykuder KBB Çalışma grubu (2012- 2016)
10-Kurs Genel Sekreteri: Uykuder 4. Uyku Bozuklukları ve 4.Uyku Teknisyenliği Kursu, 6-9 Haziran 2013, Swiss Otel, Ankara.
11-Kongre Genel Sekreteri: 12. Uluslararası Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi, 7-9 Nisan 2016, Sheraton Otel Kongre Merkezi, Ankara.
Kongre Genel Sekreteri: 41. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi, 13 – 17 Kasım 2019, Titanic Delux Hotel,Antalya.
Bilimsel kuruluşlara üyelikler
1-Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, İstanbul
2-Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Derneği, Ankara
3-Türk Rinoloji Derneği, Ankara
4-Otorinolarenjik Allerji Derneği, İstanbul
5-Pediatrik Otorinolarengoloji Derneği, Ankara
6-Anatomi Araştırmaları Derneği, Ankara
7-European Academy of Allergy and Clinical Immunology
8-Türkiye Uyku Cerrahları Derneği, Ankara
9-Rinoplasti Derneği, Ankara
10-Uykuder, Ankara
 

Uzmanlık Alanları

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB)

Bilinen Diller

İngilizce

Kurum İmkanları

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar