TR Doktor

PARAFON 300 MG 20 TABLET

PARAFON

Tablet

 

Santa Farma

 

 

Etken Madde(ler):

Klorzoksazon 250 mg, Asetaminofen (Parasetamol) 300 mg

 

Piyasa Şekilleri:

20 tablet içeren blister ambalajlarda.

 

Kullanım Şekli:

Günlük doz 3-4x1-2 tablettir.

 

Endikasyonları:

Miyorelaksan ve analjezik etkilidir. Lumbago, torkikolis, servikal sendrom, iltihabi veya travmatik kas tendon ve mafsal rahatsızlıkları ve ortopedik işlemler sırasında kullanılır. İskelet kasındaki ağrı ve spazmla birlikte görülen rahatsızlığı iyileştirmek için uygulanan fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere yardımcı olarak kullanılır.

 

Kontrendikasyonları:

Bileşimindeki maddelerden herhangi birine hassasiyeti olanlarda kontrendikedir.

 

Uyarılar:

Allerji öyküsü olanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Kızarıklık, ürtiker veya cilt kaşınması gibi duyarlılık reaksiyonları görülürse ilaç kesilmelidir. Karaciğer fonksiyon bozukluğunu düşündüren herhangi bir semptom görülürse ilaç kesilmelidir. Gebelerde ve süt veren annelerde kullanılması önerilmez. Çocuklarda etki ve emniyeti ispatlanmadığından kullanılması önerilmez.

 

Yan Etkileri:

Gastrointestinal bozukluklar, sersemlik hissi, baş dönmesi yapabilir. Nadiren allerjik cilt döküntüleri, peteşi ve ekimozlar tedavi sırasında meydana gelebilir. Uzun süre kullanımı karaciğer harabiyetine neden olabilir.

 

İlaç Etkileşimleri:

Alkol ve/veya MSS depresanı ilaçlarla birlikte kullanıldığında klorzoksazon MSS depresyonuna bağlı sersemliği artırabilir.

 

Uyarı ;  trdoktor.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir.Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.www.trdoktor.com

 


Önerdiğimiz İçerikler