TR Doktor

Prof. Dr. Saliha KARATAY

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon branşında ANKARA ilinde A LIFE HOSPİTAL kurumunda görev yapmaktadır.

Profil Görüntüleme

Son 30 Günlük

Randevu
Talebi

Randevu Talep Edin

Soru
Sor

Soru Sor

İletişim Bilgileri

Elvan Mahallesi 1934. Sokak No:4, Etimesgut

Verdiği Hizmetler

Fizik Tedavi ve RehabilitasyonAlgoloji (Ağrı tedavisi) Akupunktur Ozon Tedavisi Kupa ve hacamat tedavisi Uygulamalı Kinezyoloji Tetik Nokta Enjeksiyonu Proloterapi (rejeneratif tedavi) Eklem ve yumuşak doku enjeksiyonları PRP UygulamalarıSırt Diz Boyun Kas AğrılarıBel Boyun fıtığıRomatoid ArtritFİbromyaljiRomatizma AğrılarıOsteoporoz(kemik erimesi)Ankilozan SpondilitKireçlenmeMigren ve diğer başağrılarıBel boyun diz omurga ve eklem ağrılarıStres depresyon kronik yorgunluk uyku bozukluklarıAlkol ve sigara gibi bağımlılık tedavileriGece altını ıslatmaadet düzensizliği ağrılı adet erkek ve kadında kısırlık tedavileri Obezite (şişmanlık) tedavisi zayıflama el ve ayak yanmaları aşırı terleme sellülit tedavisi Astım sinüzit larenjit farenjit gibi solunum yolu hastalıklarıAkne sedef egzema gibi cilt hasatalıklarıKulak Akupunkturu (Fransız ve Çin Kulağı terapileri)Meizen Kozmetik Akupunktur Yemek borusu ve gastrit ülser reflü ishal kabızlık gibi sindirim sistemi hastalıkları

Sorular ve Cevaplar

Merak Ettiğiniz Soruları ve Rahatsızlığınızı Hemen Uzmana Sorun Uzmana Soru Sorun

Uzman Hakkında

Özgeçmiş

Prof. Dr. Saliha Karatay, Kütahya’da doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Çanakkale ve Konya’da tamamlayan Dr. Karatay, 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak, 2000 yılında Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanlığını aldı. Atatürk Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde akademik kariyerine başlayarak 2011’de Profesör doktor ünvanını kazandı. Yine 2011 yılında ALGOLOJİ ( Ağrı Tedavisi) yan dalında Uzmanlık Belgesi aldı.

Gazi Üniversitesi’nde AKUPUNKTUR UYGULAMA EĞİTİMİ’ni 02.08.2007 tarihinde tamamlayarak Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur uygulama sertifikası aldı. 2011 yılında Atatürk Üniversitesi Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Yöntemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ATYAM) kuruluşunda görev aldı. 2012 yılında beride Sağlık Bakanlığı onayıyla düzenlenen teorik ve pratik Akupunktur Uygulama Eğitimi kurslarında “EĞİTMEN” olarakda görev almaktadır. Bugüne dek Akupunktur tedavisi konusunda yurtiçi ve yurtdışı dergilerde birçok araştırması yayınlandı. Çeşitli akupunktur kongrelerinde konferans sunumları yaptı ve kurslar düzenledi.

Prof. Dr. Saliha KARATAY 18 yıllık akademik kariyeri boyunca çeşitli yurtdışı eğitim ve araştırma faaliyetlerinde de bulundu. 2012 yılında Macaristan Debrecen üniversitesinde, 2013’de ise Polonya’nın Rzeszow üniversitesinde, ERASMUS ‘’Öğretim Üyesi ve Eğitici Değişim Programı’’ kapsamında ders verme ve eğitim faaliyetlerine katıldı. 2013 yılında Amerika’da YALE üniversitesi gözlemci öğretim üyesi olarak bulundu. 2015 yılında ise Amerika’da NOVA Community College’da ‘’Mevlana Öğretim Elemanı Hareketlilik Programı’’ kapsamında İngilizce ders-seminer verme programına katıldı.

Akademik kariyeri boyunca 50’si yurtdışı olmak üzere 88 bilimsel makalesi yayınlanan Prof. Dr. Saliha KARATAY çeşitli uluslararası ve ulusal kongrelerde 100 bildiri sunmuştur. Bu yayınlar uluslararası dergiler tarafından toplam 346 kez kaynak olarak gösterilmiştir. Ayrıca alanıyla ilgili kitaplarda 4 bölüm yazarlığı da bulunmaktadır. Saygın uluslararası ve ulusal dergilerde hakemlik ve editörlük görevleri halen devam eden Dr. Karatay evli ve iki çocuk annesidir.

Akademik Geçmişi

● ATATÜRK  ÜNİVERSİTESİ 

● GAZİ ÜNİVERSİTESİ 

Sertifikalar

■ Gazi Üniversitesi akupunktur eğitimi
■ Gazi Üniversitesi Ozon Tedavisi eğitimi
■ Dr Martha Lucas’tan Meizen Kozmetik Akupunktur Eğitimi
■ Dr Martha Lucas`tan Nabız Teşhisi Eğitim
■ Kas-iskelet sistemi lokal enjeksiyon ve eklem içi enjeksiyon kursları
■ Qi Gong Egzersiz Eğitimi
■ Sağlık bakanlığı onaylı Kupa ve Hacamat uygulaması eğitimi
■ Chris Astill-Smith’den Kinezyoloji Kursu

 

Mesleki Kariyer

Uzmanlık Alanları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Bilinen Diller

Kurum İmkanları

İkram, Wifi, Otopark (ücretsiz)

Ödeme Seçenekleri

Anlaşmalı Kurumlar

Benzer Uzmanlar

Prof. Dr. Saliha KARATAY Uzmanı İçin Yapılan Görüşler

Yorum ekleyin ve uzman ile ilgili görüşünüzü iletin