TR Doktor

Bagirsak

Uzm. Dr. Mustafa Karakan
Uzm. Dr. Mustafa Karakan
Algoloji, Akupunktur, Anesteziyoloji ve reanimasyon
Merhaba hocam ulseratif kolit hastasiyim benim icin tedaviniz varmi? Tedavi ederken ilaclari biraktiriyormusnz? Maliyeti ne kadar? Kan gruplarina gore mi beslenme veriyorsnz? Tesekkrler
. .
Uzm. Dr. Mustafa Karakan: Merhaba, ülseretif kolit bağışıklık sisteminin barsak bağ dokusu ve iç duvarını yabancı sayarak onu tahrip edecek antikorlar üretme durumudur. Klasik tedavisinde de diğer bu tür hastalıklarda olduğu gibi, bağışıklık sistemini baskılayıcı tedaviler kullanılır. Destekleyici tedaviler her zaman bu hastalarda başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak takdir edersiniz ki bu rahatsızlıkların süresi, barsaklarınızın tahribat düzeyi ve vucüdunuzun diğer sistemlerinin sağlığı önemlidir. Başlangıçta ilaçlarınızı azaltma ve düzelme sağlandıkça bırakılması takip eden gastroenteroloji uzmanınızla beraber yapacağımız bir durumdur. Maliyet muayene etmeden neye ihtiyacınız olduğunu bilmeden bu pozisyonda belirleyebileceğimiz bir durum malesef değil. Beslenmeniz bireysel olarak muayeneye, gıda duyarlılıklarınıza ve test sonuçlarınıza göre planlanmaktadır. Geçmiş olsun dileklerimizle.

Trdoktor; Uzm. Dr. Mustafa Karakan doktor soru cevap sayfasıdır. Trdoktor üzerinden Uzm. Dr. Mustafa Karakan doktora soru yapabilirsiniz. Uzm. Dr. Mustafa Karakan doktorun cevapladığı soruları okuyabilirsiniz. Sizler de istediğiniz branştaki doktora yada Randevu alacağınız doktora TRDOKTOR üzerinden sorunuzu iletebilirsiniz.