TR Doktor
Anne Sütü İlk 6 Ay Sadece Anne Sütü Şanlıurfa Kadın Doğum Op. Dr. İmran Ayhan

Bebeğiniz İçin En Eşsiz Besin Anne Sütüdür

Yazar: Uzm. Dr. İmran Ayhan

Anne sütü sevgi kadar değerlidir. Bebeğiniz için en eşsiz, sağlıklı, temiz ve doğal besin anne sütüdür. Ağız veya ilk süt denen ilk yarım saatte gelen sütün aşı etkisi vardır ve emzirme boyunca sütünüz bebeğinizi hastalıklara karşı koruyacaktır. Doğumdan itibaren ilk 6 ay su ihtiyacı bile olmadan bebeğinizin tüm ihtiyaçları anne sütü tarafından karşılanır. 6 oydan sonra ise ek gıdalarla birlikte 2 yılı tamamlayıncaya kadar bebeğinizi emzirmelisiniz. Yeterli beslenen, sıvı alan ve sık emziren bir annenin sütü olmaması imkansızdır.

Anne sütünün içeriği bebeğin büyüklüğüne göre her ay ve hatta emzirme sırasında bile mucizevi şekilde ayarlanır. Emzirmeye ilk başladığınız süt ile bitirirken verdiğiniz sütün içeriği farklıdır.

Emzirme için rahat ve sakin bir durumda olmalısınız. Sırt desteği olan bir sandalye veya koltukta oturmalısınız. Kollarınızı desteklemek için yastık kullanabilirsiniz ve eğer ihtiyaç duyuyorsanız ayaklarınızı kalın bir kitap ya da ayaklık üzerinde dinlendirebilirsiniz.

Uzm. Dr. İmran Ayhan İsimli Yazarın Diğer Yazıları


Trdoktor; blog sayfasıdır. Trdoktor blog sayfası üzerinde doktorların yazdığı makale ve videoları görünütleyebilirsiniz.