TR Doktor

Online Terapi Nedir?, İnternetten Terapi

Yazar: Pedagog, Aile Danışmanı Okan Bal

Online Terapi Nedir?

Online Terapi İnternet Üzerinden Uzman Danışmanla Danışan Arasında Videolu Sesli Şekilde Yapılan Psikolojik Destek Hizmetidir. İnternettinizin olduğu her yerden bu hizmeti alabilirsiniz. Online terapi ile daha az zaman kaybınız olur. Evinizden Terapi.

Online Terapi Seansı Nasıl Uygulanıyor?

Online Terapi İnternet Üzerinden Yapılır Bunun İçin Bilgisayar, Tablet veya cep telefonu ile kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Bu işlem için; Hızlı internet, Skype, Facebook Mesenger veya Google Hangouts Programlarından Birisine Sahip Olmanız Yeterlidir.

Online Terapi Güvenli midir?

Psikolojik Terapi, danışan bilgileri konusunda çok hassastır. Güvenlik ve Gizlilik en önemli iki ilkemizdir. Danışan bilgisi sadece mahkeme kararı gibi hukuksal zorunlulukta paylaşılabilir. Seans Video Görüşmeleri Kesinlikle Kayıt Altına Alınmamaktadır.

Online Terapi Hangi Konular İçin Uygun Değildir?

Psikiyatrik atak veya psikiyatrik kriz durumları, 18 yaşından küçük bireylere, İntihar düşünceleri gibi kritik durumların varlığında, Kişinin başkaları tarafından zarar gördüğü durumlar için, Madde bağımlılığının tedavisinde, Obsesif Kompülsif Bozuklukları ve Cinsel İşlev Bozuklukların tedavisi için uygun değildir.

Pedagog, Aile Danışmanı Okan Bal İsimli Yazarın Diğer Yazıları


Trdoktor; blog sayfasıdır. Trdoktor blog sayfası üzerinde doktorların yazdığı makale ve videoları görünütleyebilirsiniz.