TR Doktor
burundolgusu ameliyatsızestetik kocaeliburundolgusu dolguuygulamaları kocaeliestetik

AMELİYATSIZ ESTETİKTE YENİ AKIM: BURUN DOLGUSU

Yazar: Op. Dr. İlgi DİNÇOK

Burun dolgusu, burun şeklinden rahatsız olan fakat nefes alma problemi olmayan kişilere uygulanabilir. Eğri burun, kemerli burun görüntüsünün giderilmesinde, burun ucunu kaldırmada başarılı sonuçlar sağlar.

Ameliyatsız estetik yöntemler arasında şu anda en sık tercih edilen yöntem burun dolgusu. Bunun en önemli nedeni belirli bir iyileşme ve istirahat dönemi gerektirmiyor olması kuşkusuz.

Uygulama muayenehane şartlarında yapılabilir ve ortalama 10-15 dakika sürer. Bu süre sonunda anında burnunuzdaki değişimi görebilirsiniz. İşlem sonrasında sosyal hayatınıza dönebilir, baharın keyfini çıkarabilirsiniz . 1 hafta sonra yapılan kontrollerde küçük dokunuşlarla son düzenleme yapılır. Dolgunun kalıcılığı ise ortalama 1 yıl.

Kolay uygulanan, ağrısız, kanamasız, kısa sürede uygulanan ve etkili olan, istirahat ve pansuman gerektirmeyen, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan, ameliyatın olası risklerini göze almanız gerekmeyen burun dolgusu uygulaması, uygulamada geliştirilen yöntemler ve internet çağındaki gelişime paralel olarak ilerleyen dönemlerde daha fazla tercih edileceğe benziyor.

Op. Dr. İlgi DİNÇOK İsimli Yazarın Diğer Yazıları


Trdoktor; blog sayfasıdır. Trdoktor blog sayfası üzerinde doktorların yazdığı makale ve videoları görünütleyebilirsiniz.