TR Doktor
Alanya Cilt Gençleştirme İğnesiz İple Cilt Gençleştirme İğnesiz İp thesera Alanya

THESERA İğnesiz İp Yöntemi ile Acısız Cilt Gençleştirme

Yazar: Uzm. Estetisyen Leyla Naile AYKANAT

THESERA İĞNESİZ İP
Nelerden meydana gelir?
THESERA AMACI NEDİR?

POLİDİOKSAN
Tıpta iç organ ameliyatların da yıllardır güvenle kullanılan bir dikiş materyalidir .
Polidioksan adı verilen ip materyalinin iğne kullanılmadan cilde uygulanmasını sağlayan cilt gençleştirme sistemidir..

GLİKOLİK ASİT 
cildin üst tabakası altındaki ölü cilt hücrelerine bağlanan yada yapışan maddeyi bozarak yada parçalayarak etki gösterir. Bu sayede cilt yüzeyinde taze cildin kazandırılması sağlanır. Gözeneklerin tıkanmasına destek veren ölü cilt hücreleri ve donuk cilt uygulama yıkandıktan sonra vücuttan uzaklaştırılır

SALİSİLİK ASİT
 Kimyasal bir madde olmak üzere beta hidroksit asit içermektedir.  Salisilik asit cildimizde meydana gelebilecek ölü hücrelerin soyulmasına yardımcı olabilecek etkilere sahiptir. Cildin devamlı olarak yenilenmesini sağlayarak deride oluşabilecek ölü hücrelerinde yerleşmesini ortadan kaldırır. Bununla birlikte kozmetik ürünlerinde de yer alması yüzümüzde meydana gelebilecek sivilce, akne siyah nokta gibi olumsuzluklara da iyi gelmektedir.

LAKTİK ASİT
sivilceleri kurutan oldukça etkili bir asittir, zaten sivilce karşıtı bakımda laktik asitten özellikle yararlanılır. Laktik asitin nemlendirici, cilt soyucu, dengeleyici ve anti mikrobik anti mantarik özellikleri bulunduğu için bilhassa sivilceler üzerinde mikrop kırıcı bir etki yapmaktadır. Cilt soyucu özelliklerinden dolayı, ciltteki ölü deriyi atmaya yarayan laktik asit, cildi rahatlatır. Dengeleyici olaraksa cildin kendi dengesini bulmasına yardımcı olan bir asittir laktik asit.

HYALÜRONİK ASİT
Vücudun   her dokusunda bulunur ve belirli hayati aktiviteleri gerçekleştirmekten sorumludur. Hyalüronik asitin önemli faydalarından bazıları eklem ağrılarının tedavisi, cilt yaşlanmasını azaltması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesidir.
Cilt kalitesini artırır..

ASETİL HEKZAPEPTİT-8
Botoks işlevi görür. Kök hücrede bulunur. Birçok kozmetik firması anti-aging ürünlerinde içerik maddesi olarak kullanır. Cilt yaşlanmasını önler ve kırışıklıkların derinliğini azaltır. 
Botoksa yan etkileri olmaksızın alternatif Toksisitesi yoktur ve insan üzerinde zararsızdır. Kırışıklığa neden olan kaslardan kök hücre sinyal sürecini düzenleyerek cilt elastikiyetini arttırır. Katekolamin salgılanmasını düzenler, yaşlanmayı önler. Motor sinirlerden kas hücrelerine doğru olan sinyalleri engeller ve kırışıklıklara neden olan hareketleri kontrol altına alır.

Bütün bunlarda bulunan 
Karışım ile Estetik ve güzellik sektörün de 
Cilt yenileme,kırışıklık giderme,sarkmaları ortadan kaldırma gibi bir çok amaçtan yola çıkarak sadece Estetisyenlerin  Doktor yardımı almadan tek başına kullandığı gençlik iksiri...

Botox
Dolgu 
Prp
Ang eng 
Liftin
5 uygulama bir arada....

 

Uzm. Estetisyen Leyla Naile AYKANAT İsimli Yazarın Diğer Yazıları


Trdoktor; blog sayfasıdır. Trdoktor blog sayfası üzerinde doktorların yazdığı makale ve videoları görünütleyebilirsiniz.