TR Doktor
Altın İğne Alanya Estetisyen Uzm. Estetisyen Leyla Naile AYKANAT

Altın İğne Nedir? Uygulama Alanları Nelerdir?

Yazar: Uzm. Estetisyen Leyla Naile AYKANAT

ALTIN İĞNE ( FRAKSIYONEL RADYOFREKANS) RF

Altın iğne ( rf)
Cilt Gençleştirme - Anti-Aging (Kırışıklık tedavisi, Lifting, elastikiyet kaybı vs.)Yara izi tedavileriAkne izleri, cilt izleriSaç dökülmesi tedavisi
Altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına verilen radyofrekans enerjisi sayesinde yeni kolajen uyarımı ve hasarlı kolejenin tamiri gerçekleşmektedir. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir. Fraksiyonel radyofrekans sistemi hangi durumlarda kullanılabilir?

• Cilt gençleştirme; Özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanaktaki kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yaşla birlikte oluşan elastikiyet kaybına bağlı sarkmalarda da toparlayıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Altın iğne yöntemi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

• Sivilce izleri tedavisi; Sivilce izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasına yol açar, siyah noktaların oluşumunu azaltır. Cildin yağlı görünümünü engeller. Sivilce izlerinin derinliğini azaltmakta böylece hafif izlerde tama yakın düzelme sağlarken daha derin izlerde gözle görülür düzeyde iyleşme sağlamaktadır.

• Cilt çatlakları; Çatlak tedavisi dünyanın en zor tedavilerinden biridir. Bu yüzden birkaç yöntemin birleştirilip yapılan tedavi protokolleri her zaman çatlakların görünebilirliğini azaltmada en iyi sonuçları bize sunmaktadır. İğneli radyofrekans ve fraksiyonel karbondioksit lazer tedavilerinin birlikte uygulandığı protokoller çatlakların genişliğini azaltmada, rengini düzeltmede ve daha pürüzsüz olmasını sağlamada çok iyi sonuçlar vermektedir.

• Ameliyat izleri; tedavisinde de kullanılmaktadır.

• Aşırı koltuk altı terlemesi; Radyo frekans ter bezlerini kalıcı olarak tahrip eder ve bu bölgeden ter salınımını durdurur. Uygulamada ter bezleri kalıcı olarak azaldığından sonuçlar kalıcı olmaktadır.
 

Uzm. Estetisyen Leyla Naile AYKANAT İsimli Yazarın Diğer Yazıları


Trdoktor; blog sayfasıdır. Trdoktor blog sayfası üzerinde doktorların yazdığı makale ve videoları görünütleyebilirsiniz.