TR Doktor
memeestetiği kocaelimemeestetiği memebüyütme kocaeli bayancerrah memeestetiğikocaeli drilgidincok

MEME BÜYÜTME SONRASI EMZİRME

Yazar: Op. Dr. İlgi DİNÇOK

Doğuştan meme hacmi az olan, meme boyutları arasında asimetri olan kişilerde meme büyütme amacıyla kullanılan en yaygın yöntem silikon protezlerle uygulanan teknikler. Protezlerle yapılan meme büyütme ameliyatları meme hacmi az olan, emzirmiş ve buna bağlı sarkma olan kişilerde meme dikleştirme amacıyla da kullanılabilir.

Meme büyütme ameliyatı ortalama 1 saat kadar sürer. Meme hacmi küçük olan kişilerde kas altı teknikle protez yerleştirilmesi daha doğal bir görünüm elde etmeyi sağlar. Ameliyat meme başını ve mama bezini etkilemez. Bu nedenle ameliyat sonrası doğumlarda emzirme etkilenmez, kişi bebeğini emzirebilir. Meme başında gerilime bağlı ilk aylarda his kaybı, karıncalanma olabilir. Zaman içinde düzelir.

Meme büyütme kullanılan protez teknolojisindeki gelişime bağlı protezler ömür boyu vücutta kalabilir, kesici delici aletle zedelenmediği sürece patlamaz. Meme kanserine de neden olmaz.

 Modern çağda kişinin sahip olmak istediklerini net olarak değerlendirmesi, estetik ameliyatların ihtiyaç için yapıldığının kabul görmesinin yaygınlaşması, protez teknolojisindeki gelişmeler ve ameliyat sonrası alınan tatmin edici sonuçlara paralel olarak önümüzdeki yıllarda meme büyütme ameliyatlarının en sık tercih edilen estetik ameliyat olabileceği ön görülüyor.

Op. Dr. İlgi DİNÇOK İsimli Yazarın Diğer Yazıları


Trdoktor; blog sayfasıdır. Trdoktor blog sayfası üzerinde doktorların yazdığı makale ve videoları görünütleyebilirsiniz.